התמחות בצוואה וירושה:
פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

ניסיון בניסוח צוואה ומאבקים בין יורשים, כולל התנגדות לצוואה וביטולה

פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

ההליך המשפטי בצוואות

צוואה הינה מסמך משפטי, ולצורך יישומה נדרש הליך מיוחד. איך עושים זאת, איפה וכמה זמן זה לוקח? מה קורה במקרה של מחלוקת? התנגדות לצוואה? להלן תיאור מתומצת של ההליך המשפטי במקרה של מימוש צוואה, לרבות שלב ההתנגדות.

כשנולד הצורך לקיים צוואה, לאחר פטירתה/ו של המנוח/ה, ניגש היורש (הנהנה מהצוואה) אל הרשם לענייני ירושה על מנת להגיש את הצוואה לקיום. צו לקיום לצוואה יינתן באין בעיה כלשהי העולה מן הבקשה וכאשר היועץ המשפטי הגיב כי אין בכוונתו להתערב בהליכים. התהליך אורך בדרך כלל כשלושה חודשים.

ככל שישנו יורש, המתנגד לקיומה של הצוואה, או אז בית המשפט נכנס לתמונה שאז ההתנגדות, המוגשת לרשם לענייני ירושה, מועברת באופן אוטומטי לבית משפט לענייני משפחה.

חשוב לדעת: מרגע הגשת הבקשה לקיום הצוואה יש לצד המתנגד לצוואה לא יותר מ-14 ימים להגיש את התנגדותו. במקרה של איחור במועד, הגשת ההתנגדות הופכת למורכבת יותר.

ההליך משפטי של התנגדות לצוואה

מה שמאפיין את ההליך המשפטי בהתנגדות לקיומה של צוואה, בניגוד להליך גירושין שבו לרוב ישולבו עדויות הבעל והאישה (ואולי עדות או שתיים נוספות לכל היותר), הוא ההסתמכות הנרחבת על עדויות רבות בשלב ההוכחות. ככלל, בהליך התנגדות לצוואה ישנם דיוני הוכחות רבים (לעיתים כ-5-6 דיונים ואף יותר במסגרת ההליך).

במסגרת ההליך המשפטי, נשמעות עדויות מטעם רופאים, מטפלים, פקידי סעד, פקידי בנק, שכנים, גרפולוגים, עדים של עורכי הצוואה, העדים שבצוואה, בני המשפחה השונים ועוד, בהתאם לנסיבות. מדובר בהליך ארוך יחסית, שמסתיים עם שלב הסיכומים ובמתן פסק הדין.

בניית מהלך אסטרטגי

עיקר עבודתם של עו"ד בתחום הצוואות מתמקדת באיסוף הראיות ובתחקור הצוואה, עורך הצוואה, מסמכים רפואיים ו/או בנקאיים והעדים הרלוונטיים. עורכי דין מנוסים עוסקים בבניית מהלך אסטרטגי, תוך חשיבה על העתיד לקרות בהליך המשפטי.

הידע והניסיון המשפטי מסייעים לענות על שאלות כגון מהם האלמנטים, העילות והחזקות הנדרשים לצורך ביטול צוואה ו/או התנגדות לצוואה, או לחלופין לבנות אסטרטגיה של ראיות, אשר יובילו להיפוך נטל ההוכחה. עורכי דין מיומנים ישכילו להכין את לקוחותיהם היטב לקראת הדיונים, וכן יכינו את העדים למהלך הראייתי לפני הדיונים.

עבודה ראייתית חזקה תסייע לבית המשפט לקבל תמונת מצב ברורה ותתמוך באופן משמעותי בתיק הלקוח. לכן, כשמדובר בטיפול משפטי בתחום צוואות וירושות, משרד עו"ד לוסי מאיר שם דגש על עדויות מהימנות, כבסיס לתשתית ראייתית בעלת ערך. כל זאת בתוספת ראייה אסטרטגית, ידע עשיר וניסיון רב שנים בתחום.

תחומי ההתמחות שלנו:

גירושין

התמחות מיוחדת בייצוג צדדים להליכי גירושין, תוך הקפדה על תכנון אסטרטגיה פרטנית וליווי אישי עד לתום ההליכים…

חלוקת רכוש

ייעוץ וליווי משפטי בהליכים לצורך חלוקת רכוש בין בני זוג שנפרדו, בהסכמה או באמצעות בית המשפט…

צוואות וירושות

בעת ניסוח צוואה נדרשת מאיתנו אחריות גדולה כלפי המצווה והשארים. ניסוח צוואה מדוייק ימנע מאבקים בעתיד…

גישור

עו"ד לוסי מאיר הנה מגשרת מוסמכת בעלת ניסיון והתמחות בהליכי גישור בין בני זוג כאלטרנטיבה למאבקי גירושין…

הסכמים

דיני המשפחה מציגים אתגרים רבים בכל הנוגע לניסוח הסכמים משפטיים מורכבים מסוגים רבים ולמטרות מגוונות…

משמורת

הילדים חשובים יותר מהכל – זאת לא רק סיסמא אלא דרך חיים. אנחנו כאן על מנת לשמור על האינטרסים שלך…

מזונות

בין אם המדובר על מזונות ילדים ו/או מזונות אישה, לפני או לאחר הליכי הגירושין, לעו"ד לוסי מאיר ידע וניסיון נרחב בתחום…

ידועים בציבור

רוצה לקבל הכרה בזכויות של ידועים בציבור? למשרדנו ניסיון רב בטיפול אפקטיבי בזכויות של ידועים בציבור…

אפוטרופסות

משרדה של עו"ד לוסי מאיר מתמחה בטיפול משפטי מהיר ואפקטיבי לצורך מינוי אפוטרופוס על פי דין…

לקוחות ממליצים:

"זר לא יבין את התהליך הקשה, מלבד מי שעבר גירושין…לצד מקצוענות ראויה להתפעלות היית לי לעוגן בים סוער… אני משוכנע ומודע מה הייתה תרומתך עבורי ועבור ילדי כאשת מקצוע מהשורה הראשונה"
י.א – מרץ 2015
המלצות עורכת דין לוסי מאיר

צור/צרי איתנו קשר
מלא/י פרטים לקבלת ייעוץ אישי מהיר:

  • זוג בתחילת דרכם להתגרש

   6 טיפים כלליים ועיקריים למתגרש/ת לתחילת הדרך

   גירושין הם נושא מאוד מורכב, הן בהיבט המשפטי והן בהיבט הרגשי. כעורכי דין לגירושין, אנו יכולים להעיד כי גירושין הם אף פעם לא דבר נעים שרוצים לעבור... אבל (ויש אבל גדול), יש דרך ויש דרך. [...]

  • אישה שרוצה להתגרש אך איננה יכולה

   מסורבות גט – מה חשוב לדעת?

   גירושין של בני זוג יהודים בישראל, הינם מותנים בפסק דין לגירושין שניתן רק על ידי בית הדין הרבני אשר לו הסמכות הבלעדית לסדר גט ולבצע גירושין בזוג נשוי. בפועל, הגירושין ייעשו על ידי מתן גט [...]

  • זוג בגישור גירושין

   תביעות בבית משפט לעומת גישור גירושין

   הליך גישור גירושין – הינו אלטרנטיבה לבתי המשפט לענייני משפחה ולבתי הדין הרבניים בעת הצורך, אשר נועד ליישב את הסכסוך במינימום זמן ומינימום עוגמת נפש. במסגרת הגישור ישנו גורם ניטרלי, שהוא המגשר, המסייע לצדדים שנמצאים [...]

  • ירושה

   בקשה לצו ירושה, בקשה לצו קיום צוואה – איך עושים את זה?

   המשפט הישראלי קובע לאן עובר רכושו של אדם, שהוא עזבונו, לאחר לכתו מן העולם. העברת הנכסים תתאפשר בין אם המנוח לא הותיר אחריו מסמך (שהוא צוואה המורה על חלוקת רכושו בהתאם לרצונו) – שאז יש [...]

  • הסכם חלוקת עיזבון - מה הדין?

   הסכם חלוקת עיזבון – מה הדין?

   הסכם חלוקת עיזבון - צוואות וירושות דיני הצוואות והירושות, הינם רובד חשוב וניכר בדיני המשפחה. העיסוק בצוואות וירושות נוגע לכל, ובשל היותו נושא סבוך ומורכב, מומלץ לשאוב מידע ולו הבסיסי ביותר, בכל הקשור לנושא. בבוא [...]

  • חלוקת ירושה - כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

   חלוקת ירושה – כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

   הכל על חלוקת ירושה   ענייני צוואות וירושות, יכולים לפגוש כל אדם במהלך חייו, הן על ידי כתיבת צוואה בעניינו והן כאשר קרוב אליו נפטר ומוריש לו חלק על פי ירושה או על פי צוואה. [...]