התמחות בצוואה וירושה:
פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

ניסיון בניסוח צוואה ומאבקים בין יורשים, כולל התנגדות לצוואה וביטולה

פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

ההליך המשפטי בצוואות

צוואה הינה מסמך משפטי, ולצורך יישומה נדרש הליך מיוחד. איך עושים זאת, איפה וכמה זמן זה לוקח? מה קורה במקרה של מחלוקת? התנגדות לצוואה? להלן תיאור מתומצת של ההליך המשפטי במקרה של מימוש צוואה, לרבות שלב ההתנגדות.

כשנולד הצורך לקיים צוואה, לאחר פטירתה/ו של המנוח/ה, ניגש היורש (הנהנה מהצוואה) אל הרשם לענייני ירושה על מנת להגיש את הצוואה לקיום. צו לקיום לצוואה יינתן באין בעיה כלשהי העולה מן הבקשה וכאשר היועץ המשפטי הגיב כי אין בכוונתו להתערב בהליכים. התהליך אורך בדרך כלל כשלושה חודשים.

ככל שישנו יורש, המתנגד לקיומה של הצוואה, או אז בית המשפט נכנס לתמונה שאז ההתנגדות, המוגשת לרשם לענייני ירושה, מועברת באופן אוטומטי לבית משפט לענייני משפחה.

חשוב לדעת: מרגע הגשת הבקשה לקיום הצוואה יש לצד המתנגד לצוואה לא יותר מ-14 ימים להגיש את התנגדותו. במקרה של איחור במועד, הגשת ההתנגדות הופכת למורכבת יותר.

ההליך משפטי של התנגדות לצוואה

מה שמאפיין את ההליך המשפטי בהתנגדות לקיומה של צוואה, בניגוד להליך גירושין שבו לרוב ישולבו עדויות הבעל והאישה (ואולי עדות או שתיים נוספות לכל היותר), הוא ההסתמכות הנרחבת על עדויות רבות בשלב ההוכחות. ככלל, בהליך התנגדות לצוואה ישנם דיוני הוכחות רבים (לעיתים כ-5-6 דיונים ואף יותר במסגרת ההליך).

במסגרת ההליך המשפטי, נשמעות עדויות מטעם רופאים, מטפלים, פקידי סעד, פקידי בנק, שכנים, גרפולוגים, עדים של עורכי הצוואה, העדים שבצוואה, בני המשפחה השונים ועוד, בהתאם לנסיבות. מדובר בהליך ארוך יחסית, שמסתיים עם שלב הסיכומים ובמתן פסק הדין.

בניית מהלך אסטרטגי

עיקר עבודתם של עו"ד בתחום הצוואות מתמקדת באיסוף הראיות ובתחקור הצוואה, עורך הצוואה, מסמכים רפואיים ו/או בנקאיים והעדים הרלוונטיים. עורכי דין מנוסים עוסקים בבניית מהלך אסטרטגי, תוך חשיבה על העתיד לקרות בהליך המשפטי.

הידע והניסיון המשפטי מסייעים לענות על שאלות כגון מהם האלמנטים, העילות והחזקות הנדרשים לצורך ביטול צוואה ו/או התנגדות לצוואה, או לחלופין לבנות אסטרטגיה של ראיות, אשר יובילו להיפוך נטל ההוכחה. עורכי דין מיומנים ישכילו להכין את לקוחותיהם היטב לקראת הדיונים, וכן יכינו את העדים למהלך הראייתי לפני הדיונים.

עבודה ראייתית חזקה תסייע לבית המשפט לקבל תמונת מצב ברורה ותתמוך באופן משמעותי בתיק הלקוח. לכן, כשמדובר בטיפול משפטי בתחום צוואות וירושות, משרד עו"ד לוסי מאיר שם דגש על עדויות מהימנות, כבסיס לתשתית ראייתית בעלת ערך. כל זאת בתוספת ראייה אסטרטגית, ידע עשיר וניסיון רב שנים בתחום.

תחומי ההתמחות שלנו:

סמל גירושין

התמחות מיוחדת בייצוג צדדים להליכי גירושין, תוך הקפדה על תכנון אסטרטגיה פרטנית וליווי אישי עד לתום ההליכים…

סמל חלוקת רכוש

ייעוץ וליווי משפטי בהליכים לצורך חלוקת רכוש בין בני זוג שנפרדו, בהסכמה או באמצעות בית המשפט…

סמל צוואות

בעת ניסוח צוואה נדרשת מאיתנו אחריות גדולה כלפי המצווה והשארים. ניסוח צוואה מדוייק ימנע מאבקים בעתיד…

סמל גישור

עו"ד לוסי מאיר הנה מגשרת מוסמכת בעלת ניסיון והתמחות בהליכי גישור בין בני זוג כאלטרנטיבה למאבקי גירושין…

סמל הסכמים

דיני המשפחה מציגים אתגרים רבים בכל הנוגע לניסוח הסכמים משפטיים מורכבים מסוגים רבים ולמטרות מגוונות…

סמל משמורת

הילדים חשובים יותר מהכל – זאת לא רק סיסמא אלא דרך חיים. אנחנו כאן על מנת לשמור על האינטרסים שלך…

סמל מזונות

בין אם המדובר על מזונות ילדים ו/או מזונות אישה, לפני או לאחר הליכי הגירושין, לעו"ד לוסי מאיר ידע וניסיון נרחב בתחום…

סמל ידועים בציבור

רוצה לקבל הכרה בזכויות של ידועים בציבור? למשרדנו ניסיון רב בטיפול אפקטיבי בזכויות של ידועים בציבור…

סמל אפוטרופסות

משרדה של עו"ד לוסי מאיר מתמחה בטיפול משפטי מהיר ואפקטיבי לצורך מינוי אפוטרופוס על פי דין…

לקוחות ממליצים:

"זר לא יבין את התהליך הקשה, מלבד מי שעבר גירושין…לצד מקצוענות ראויה להתפעלות היית לי לעוגן בים סוער… אני משוכנע ומודע מה הייתה תרומתך עבורי ועבור ילדי כאשת מקצוע מהשורה הראשונה"
י.א – מרץ 2015
"אני רוצה להודות לך על הטיפול המסור ומקצועי בתביעה שהגשתי נגד בן זוג לשעבר…אני ובתי מודות לך מקרב לב על התוצאה המצוינת שהגעת אליה בביהמ"ש"
ר.ל – אפריל 2015
"אני באופן אישי רוצה להעניק לך הוקרה ומלוא הערכה ולהודות לך על הטיפול המקצועי על ההקשבה והסבלנות, על מהירות התגובה, על המסירות וההקרבה לנתינת השירות"
א.פ – אוקטובר 2014
לקוחות ממליצים

צור/צרי איתנו קשר
מלא/י פרטים לקבלת ייעוץ אישי מהיר:

 • גישור בהליך גירושין

  גישור בהליך גירושין: גשר של תקשורת ביניכם

  גישור בהליך גירושין למה לבנות חומה שמפרידה בין אנשים כשאפשר בפחות תקציב ועוגמת נפש לבנות גשר שמחבר בין אנשים? בהליך הגישור לא רק שנחסוך עבורכם את ההליכים המשפטיים הקשים הכרוכים בגירושין, עוגמת נפש ועלויות [...]

 • רופא גירושין

  כמה שווה מוניטין של רופא בעת גירושין?

  מוניטין של רופא בגירושין כידוע רופאים רבים נוהגים לעבוד במקביל הן כעצמאים והן כשכירים כך למשל, רופא מומחה, יכול לעבוד בבית חולים, לעבוד בקופת חולים ובנוסף לנהל מרפאה פרטית או שתיים בבעלותו או בבעלות [...]

 • ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

  הדרך המהירה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

  רוצה לצאת עם הילדים לטיול בחו"ל אך גילית בדקה ה-90 כי בת או בן הזוג לשעבר הוציא צו עיכוב יציאה מהארץ? עורכת הדין לוסי מאיר מסבירה כיצד ניתן לפעול בדרך המהירה ביותר על מנת [...]

 • הסכם חלוקת עיזבון - מה הדין?

  הסכם חלוקת עיזבון – מה הדין?

  הסכם חלוקת עיזבון - צוואות וירושות דיני הצוואות והירושות, הינם רובד חשוב וניכר בדיני המשפחה. העיסוק בצוואות וירושות נוגע לכל, ובשל היותו נושא סבוך ומורכב, מומלץ לשאוב מידע ולו הבסיסי ביותר, בכל הקשור לנושא. בבוא [...]

 • חלוקת ירושה - כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

  חלוקת ירושה – כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

  הכל על חלוקת ירושה   ענייני צוואות וירושות, יכולים לפגוש כל אדם במהלך חייו, הן על ידי כתיבת צוואה בעניינו והן כאשר קרוב אליו נפטר ומוריש לו חלק על פי ירושה או על פי צוואה. [...]

 • צוואות

  צוואות

  הכל בנושא צוואות   צוואה היא אחד המסמכים המשפטיים הנוגעים לכולנו, במסגרתה קובע כל אדם מי יירש את רכושו לאחר פטירתו. עריכת צוואה מעלה שאלות רבות כגון: באיזה שלב בחיים יש לערוך צוואה? האם גם [...]