חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עילות להתנגדות לביצוע צוואה

רוצה לנצח בבית משפט? כשהשליטה יוצאת מהידיים שלך,
התוצאה הסופית תהיה כנראה פחות טובה ממה שרצית.

חשבת על גישור? זו בוודאי פשרה מובטחת על דברים שחשובים לך.

רק ניהול מו"מ מתוחכם ומיומן מול עוה"ד של הצד השני מאפשר לך להיות בשליטה על התהליך, ללחוץ על הנקודות הנכונות ברגע הנכון ולהשיג יתרונות משמעותיים.

ואם בסוף יהיה עימות בבית משפט או בבית הדין –  זו ההכנה הטובה ביותר לנצח בו

עילות להתנגדות לביצוע צוואה

רוצה לנצח בבית משפט? כשהשליטה יוצאת מהידיים שלך,
התוצאה הסופית תהיה כנראה פחות טובה ממה שרצית.

חשבת על גישור? זו בוודאי פשרה מובטחת על דברים שחשובים לך.

רק ניהול מו"מ מתוחכם ומיומן מול עוה"ד של הצד השני מאפשר לך להיות בשליטה על התהליך, ללחוץ על הנקודות הנכונות ברגע הנכון ולהשיג יתרונות משמעותיים.

ואם בסוף יהיה עימות בבית משפט או בבית הדין –  זו ההכנה הטובה ביותר לנצח בו

גילית שמדרו אותך מהצוואה של אמך או אביך? הוראות הצוואה מעלות חשש כי אביך או אמך הוטעו? האם ניתן להתנגד למימוש צוואה קיימת? עורכת הדין לוסי מאיר עם הפרטים המלאים על העילות להתנגדות לביצוע הצוואה.

רבים מכם מכירים את התרחיש הבא: הגיע מכתב מעו"ד, שבו מתברר לכם כי מוגשת בקשה לצו קיום צוואה של אביכם או אמכם. הבקשה מוגשת על ידי האח, האחות, הידוע/ה בציבור, ולעיתים אפילו המטפלת. אתם רוצים להתנגד, אך אינכם יודעים כיצד. לייעוץ משפטי מקצועי לחצו כאן.

ראשית כל, חשוב שתדעו: במידה ויש לכם התנגדות לקיומה של הצוואה, יש לכם 14 ימים בלבד להגיש את התנגדותכם.

שנית, חשוב שתדעו שבמקרים רבים, מכיר החוק בעילות המטילות ספק בתוקף הצוואה ומונעות את מימושה. בין היתר, הטענות להתנגדות לביצוע צוואה הינן:

  • השפעה בלתי הוגנת: השפעה בעלת מרכיב של אי הגינות במושגים של מוסר אישי וחברתי, לרבות ניצול תלותו וחולשתו של המצווה לטובתו של הנהנה מן הצוואה. יש להוכיח טענה זו בבית המשפט בין היתר, על ידי מסמכים בנקאיים, רשומות רפואיות, עדים שונים לרבות שכנים, משפחה, חברים של המנוח, מטפלים וכיו"ב ובדיקת מערך היחסים בין המנוח לנהנה.
  • תחבולה ותרמית: ההבדל בין תרמית להשפעה בלתי הוגנת הוא שבתרמית מרמים ומטעים את המנוח בכוונה תחילה בעוד שהשפעה בלתי הוגנת למעשה נכפית על המנוח.
  • טעות שבעובדה או במניע והטעייה: במידה והצליח המתנגד לצוואה להוכיח שהנהנה הטעה את המנוח ובעקבות ההטעיה ציווה המנוח כפי שציווה, אזי שבית המשפט מוסמך לתקן את הטעות בצוואה כבקשתו של המתנגד, או לחלופין להורות על ביטולה לחלוטין.
  • פגמים צורניים בניסוח צוואה: במידה ולדוגמא אין שני עדים לצוואה, אין חתימות על מלוא הצוואה, קיימות טעויות בתעודות זהות או בזיהוי הנכסים, אזי שמדובר בפגמים צורניים. בית המשפט עשוי להורות על תיקונם ולתת לצוואה תוקף, או, במקרים בהם הטעויות הינן מהותיות באופן שמטיל ספק רב על הצוואה כולה, לבטל את הצוואה לאלתר.

במידה וקיימת עילה להתנגדות לצוואה חשוב לפעול באופן שקול וזריז

במידה ואתם שוקלים להתנגד לצוואה, ישנה חשיבות רבה לפעולה שקולה וזריזה כאחד. מפאת המועדים הקבועים בחוק להגשת ההתנגדות, יש לפעול בזריזות וללא שיהוי.

יחד עם זאת, חשוב לפעול באופן שקול תוך חשיבה לטווח ארוך. זאת כיון שנטל ההוכחה כי הצוואה אינה משקפת את רצונותיו האמיתיים של המצווה הוא עליכם, על מי שמתנגד לצוואה ומדובר בנטל כבד.

כמי שמגישה את ההתנגדות לצוואה, אתכנן יחד עמכם את המאבק המשפטי מראש יחד עם איסוף ראיות התומכות בגרסתנו תוך מאמץ לתמוך כל טיעון בהוכחה המתאימה. לדוגמא, סיפורים על אחיכם שהשפיע על אמכם לכתוב את הצוואה כפי שכתבה, לא יספיקו בבית המשפט. יש צורך בהוכחות של ממש.

כעורכת דין מנוסה בתחום סכסוכי ירושה וצוואות, אני עוברת עם לקוחותיי על כל האלמנטים, העילות והחזקות הנדרשים לצורך ביטול צוואה ו/או התנגדות לצוואה.

במידה וקיימת עילה להתנגדות לצוואה, נבנה אסטרטגיה של ראיות אשר תתמוך בגרסתנו לביטול הצוואה או אסטרטגיה של ראיות אשר יובילו להיפוך נטל ההוכחה, לרבות: הצלבת מידע בין עדים, איסוף ראיות, ביצוע הקלטות, איסוף חומרים רפואיים וכיו"ב.

כעו"ד מומחית בתחום הצוואות, ייצגתי במהלך השנים לקוחות רבים בתיקים של התנגדות לצוואה. הידע המשפטי והניסיון הרחב שלי בתחום מאפשרים לי לתכנן וליישם מהלכים אסטרטגיים בקפידה, תוך ניסיון להיפוך נטל ההוכחה ותוך חשיבה על התרחישים הצפויים בהליך המשפטי.

שירותי המשרד

דיני משפחה
גירושין
תביעת מזונות
חטיפת ילדים
אפוטרופסות
צוואות וירושות

הגעתם לכאן, מגיע לכם יותר!

רוצים לדעת איך מנהלים מו"מ מתוחכם ומגיעים להסכם גירושין שמשיג לך יותר?
רוצים גם אתם לדעת את הסודות ולהתגרש במינימום זמן ונזק נפשי ומקסימום שיבעות רצון?
רוצים להיות חלק בסטיסטיקה של אחוזי ההצלחה הגבוהים של משרדינו?
מוזמנים להיכנס לסדרת הסרטונים הקצרה, שתעשה לכם סדר

השאירו מייל… וישלח אלייכם במיידית


אם עדיין נותרו שאלות, דאגות, חששות אל תדאגו אצלנו כל התשובות הפתרון בידיעתנו ובידנו – בהתחייבות!

חסרים לכם נתונים? מלאו את הפרטים ונשמח לרתום את הניסיון שלנו גם עבורכם

משרדנו מתמחה בניהול מו״מ משפטי מתוחכם שנותן יותר בהליכי גירושין.

רוצה להשיג יותר ? השאירו פרטים ונחזור בהקדם

או חייגו 053-4310003

דילוג לתוכן