התמחות בצוואה וירושה:
פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

ניסיון בניסוח צוואה ומאבקים בין יורשים, כולל התנגדות לצוואה וביטולה

פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

הוצאת צו ירושה

לאחר מותו של בן משפחה, עולה הצורך לטפל בעניינו הכספיים של המנוח וכן עולה הצורך לחלק את רכושו של המנוח – לו זכאים היורשים על פי דין.

אם המנוח לא הותיר צוואה, יש להגיש בקשה לצו ירושה, צו אשר יקבע את יורשיו החוקיים של המנוח. צו ירושה הינו דקלרטיבי–הצהרתי, והוא מצהיר על שמות היורשים החוקיים. הוא אינו קובע את היקף הרכוש ואינו קובע את דרך חלוקתו של הרכוש בין היורשים החוקיים.

למה אי אפשר בלי להוציא צו ירושה?

תהליך הוצאת צו הירושה עשוי לקחת כמה חודשים ולכן מומלץ להגיש את הבקשה מוקדם ככל הניתן.

ללא צו ירושה המצהיר כי הינך היורש החוקי של המנוח לא תוכל לטפל בענייניו הכספיים של המנוח ובוודאי שלא תוכל לקבל את חלקך בעיזבון כיורש.

לצורך העברת חשבונות הרשומים על שם המנוח לידי יורשיו החוקיים, לשם העברת הכספים מחשבונות המנוח לחשבונות היורשים – יש להגיע עם צו ירושה. בלא צו ירושה שום אישור גם לא ממנהל הסניף לא יסייע לך לקבל את חלקך.

יש לבטל הוראות קבע בחשבון המנוח, יש לברר תוכניות חסכון שיש למנוח ולהחליט על שם מי להעבירן, ככל שהמנוח שילם משכנתא יש לתת הוראה כי ביטוח החיים במשכנתא יכסה תשלומים עתידיים ולא היורשים – לשם כך יש להצטייד בצו ירושה.

אם ממקום עבודתו של המנוח שולמו ביטוחים, פנסיות ותגמולים – יש לבדוק אפשרות למימושם. ללא צו ירושה לא יינתן לך כל מידע ממקום העבודה ולא תוכל לממש הכספים.

כשלמנוח יש חובות

לעיתים הירושה טומנת בחובה גם חובות. חוק הירושה מאבחן שתי תקופות:

לפני חלוקת העיזבון

החובות חלים על העיזבון בלבד ואינם חלים על יורשיו. החובות ישולמו מתוך נכסי העיזבון בלבד.

לאחר חלוקת העיזבון

חשוב שעוה"ד ידאג לפרסם מודעה המזמינה את הנושים להודיע על חוב, אם נפרעו החובות הידועים, אין היורשים חייבים לשאת בחובות שהתגלו לאחר מכן. אם לא פורסמה מודעה והיורשים לא ידעו אודות החוב, חייב כל אחד מהם לשאת בחוב עד לשיעור החלק שקיבל מהעיזבון.

החשיבות בליווי עו"ד

את הבקשה יש להגיש ללשכה הנכונה, במספק העתקים, לצרף את מסמכי היסוד הנדרשים ולעקוב אחר התהליך וקבלת עמדת היועץ המשפטי לממשלה – כל בקשה שלא תוגש בדרך הנכונה תעכב את קבלת צו הירושה, דבר שלעצמו אורך מספר חודשים ורצוי שלא להאריך את ההליך.

על כל בקשה תינתן תגובת היועץ המשפטי לממשלה: אם תתקבל הודעה על כוונה להתערב בהליכים – משמעה שב"כ היועמ"ש מבקש מביהמ"ש לקיים דיון בבקשה והתיק יועבר לבית המשפט לענייני משפחה, אם תתקבל הודעה על דרישת פרטים נוספים – משמעה שבבקשה חסרים פרטים שב"כ היועמ"ש להוסיף. תגובה זו תישלח לעוה"ד ועליו להשלים פרטים אלה על מנת שהבקשה תאושר.

כל בקשה לצו ירושה מתפרסמת בעיתון יומי התנגדויות לצו יוגשו תוך 14 יום ואם קיימת התנגדות הבקשה עוברת לבית המשפט לענייני משפחה לקיום דיונים ארוכים בהתנגדויות – דבר המחייב ליוויו של עו"ד הבקיא והמתמצה בתחום.

תחומי ההתמחות שלנו:

גירושין

התמחות מיוחדת בייצוג צדדים להליכי גירושין, תוך הקפדה על תכנון אסטרטגיה פרטנית וליווי אישי עד לתום ההליכים…

חלוקת רכוש

ייעוץ וליווי משפטי בהליכים לצורך חלוקת רכוש בין בני זוג שנפרדו, בהסכמה או באמצעות בית המשפט…

צוואות וירושות

בעת ניסוח צוואה נדרשת מאיתנו אחריות גדולה כלפי המצווה והשארים. ניסוח צוואה מדוייק ימנע מאבקים בעתיד…

גישור

עו"ד לוסי מאיר הנה מגשרת מוסמכת בעלת ניסיון והתמחות בהליכי גישור בין בני זוג כאלטרנטיבה למאבקי גירושין…

הסכמים

דיני המשפחה מציגים אתגרים רבים בכל הנוגע לניסוח הסכמים משפטיים מורכבים מסוגים רבים ולמטרות מגוונות…

משמורת

הילדים חשובים יותר מהכל – זאת לא רק סיסמא אלא דרך חיים. אנחנו כאן על מנת לשמור על האינטרסים שלך…

מזונות

בין אם המדובר על מזונות ילדים ו/או מזונות אישה, לפני או לאחר הליכי הגירושין, לעו"ד לוסי מאיר ידע וניסיון נרחב בתחום…

ידועים בציבור

רוצה לקבל הכרה בזכויות של ידועים בציבור? למשרדנו ניסיון רב בטיפול אפקטיבי בזכויות של ידועים בציבור…

אפוטרופסות

משרדה של עו"ד לוסי מאיר מתמחה בטיפול משפטי מהיר ואפקטיבי לצורך מינוי אפוטרופוס על פי דין…

לקוחות ממליצים:

"זר לא יבין את התהליך הקשה, מלבד מי שעבר גירושין…לצד מקצוענות ראויה להתפעלות היית לי לעוגן בים סוער… אני משוכנע ומודע מה הייתה תרומתך עבורי ועבור ילדי כאשת מקצוע מהשורה הראשונה"
י.א – מרץ 2015
המלצות עורכת דין לוסי מאיר

צור/צרי איתנו קשר
מלא/י פרטים לקבלת ייעוץ אישי מהיר:

  • זוג בתחילת דרכם להתגרש

   6 טיפים כלליים ועיקריים למתגרש/ת לתחילת הדרך

   גירושין הם נושא מאוד מורכב, הן בהיבט המשפטי והן בהיבט הרגשי. כעורכי דין לגירושין, אנו יכולים להעיד כי גירושין הם אף פעם לא דבר נעים שרוצים לעבור... אבל (ויש אבל גדול), יש דרך ויש דרך. [...]

  • אישה שרוצה להתגרש אך איננה יכולה

   מסורבות גט – מה חשוב לדעת?

   גירושין של בני זוג יהודים בישראל, הינם מותנים בפסק דין לגירושין שניתן רק על ידי בית הדין הרבני אשר לו הסמכות הבלעדית לסדר גט ולבצע גירושין בזוג נשוי. בפועל, הגירושין ייעשו על ידי מתן גט [...]

  • זוג בגישור גירושין

   תביעות בבית משפט לעומת גישור גירושין

   הליך גישור גירושין – הינו אלטרנטיבה לבתי המשפט לענייני משפחה ולבתי הדין הרבניים בעת הצורך, אשר נועד ליישב את הסכסוך במינימום זמן ומינימום עוגמת נפש. במסגרת הגישור ישנו גורם ניטרלי, שהוא המגשר, המסייע לצדדים שנמצאים [...]

  • ירושה

   בקשה לצו ירושה, בקשה לצו קיום צוואה – איך עושים את זה?

   המשפט הישראלי קובע לאן עובר רכושו של אדם, שהוא עזבונו, לאחר לכתו מן העולם. העברת הנכסים תתאפשר בין אם המנוח לא הותיר אחריו מסמך (שהוא צוואה המורה על חלוקת רכושו בהתאם לרצונו) – שאז יש [...]

  • הסכם חלוקת עיזבון - מה הדין?

   הסכם חלוקת עיזבון – מה הדין?

   הסכם חלוקת עיזבון - צוואות וירושות דיני הצוואות והירושות, הינם רובד חשוב וניכר בדיני המשפחה. העיסוק בצוואות וירושות נוגע לכל, ובשל היותו נושא סבוך ומורכב, מומלץ לשאוב מידע ולו הבסיסי ביותר, בכל הקשור לנושא. בבוא [...]

  • חלוקת ירושה - כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

   חלוקת ירושה – כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

   הכל על חלוקת ירושה   ענייני צוואות וירושות, יכולים לפגוש כל אדם במהלך חייו, הן על ידי כתיבת צוואה בעניינו והן כאשר קרוב אליו נפטר ומוריש לו חלק על פי ירושה או על פי צוואה. [...]