אסטרטגיה מנצחת לגירושין
פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

מיומנות ספציפית וניסיון רב בניהול הליכי גירושין יעילים ומהירים ככל שניתן

פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

חשיבות הייצוג המשפטי בהליכי גירושין

הליך גירושין הינו תהליך מורכב וטעון, המחייב התמודדות בו זמנית במישור הכלכלי-משפטי כמו גם במישור האישי-רגשי-פסיכולוגי.

המישור הכלכלי כרוך בדאגות לגבי אופן היכולת להתקיים כלכלית בנפרד מבן הזוג שהינו בעל המשכורת העיקרית בבית, ולשמור ככל הניתן על אותה רמת חיים גם לאחר הליך הגירושין, וזאת במיוחד כשהמדובר בתא משפחתי הכולל ילדים משותפים.

כתוצאה מכך מתנהלים מאבקים בין בני הזוג בכל הקשור לחלוקת הרכוש בין בני הזוג, וגובה סכום המזונות שייפסקו לאשה ו/או לילדיהם המשותפים.

המישור הרגשי נוטה להציף את בני הזוג בתחושות קשות כגון כעס, כישלון, עלבון, עצב, קורבניות, אשר לעתים אף מובילים לנקיטה בצעדים נקמניים מיותרים וחסרי תכלית.

והעיקר: התמודדות משולבת זו מכבידה מאד לעתים קרובות על בני הזוג המתגרשים, מאחר שהמישור הרגשי לא פעם מחבל מאד במישור הכלכלי, ומונע מבני הזוג להגיע להחלטות מושכלות, יעילות, ושקולות באשר לאופן לפיו הם מבקשים להיפרד.

על רקע זה נקל להבין מדוע חשוב להיעזר בעו"ד המנוסה בדיני גירושין, אשר ידע כיצד לייעץ לכם באופן מדוייק אודות זכויותיכם וחובותיכם מבחינה משפטית, ועם זאת גם ידע כיצד לנווט אסטרטגית את הליך הגירושין על מנת להביא למיצוי מימוש זכויותיכם בפועל.

ייצוג משפטי על ידי עורך דין או באופן עצמאי

אמנם, עקרונית, אין כל חובה להסתייע בייצוג ע"י עורך דין במהלך הגירושין. מבחינה חוקית, מי שבוחר לוותר על שירותיו של עורך הדין, וזאת בדרך כלל מתוך רצון לחסוך את שכה"ט המשולם לעוה"ד, יכול בהחלט להסתפק בייצוגו באופן עצמי (מעשית זה מאד נדיר ולא מומלץ).

למעשה, אין גם מניעה עניינית לנהוג כך כאשר המדובר בבני זוג שנפרדים לאחר זמן קצר יחסית, לא צברו רכוש רב יחדיו, אין להם ילדים משותפים, לשניהם יכולת השתכרות כלכלית עצמאית, ובמיוחד במידה והם נפרדים ברוח טובה והרמונית. במצב כזה, סביר להניח כי הצדדים יוכלו להגיע להסדר פרידה פשוט והוגן גם ללא היעזרות בעו"ד.

אולם, שונה המצב כאשר המדובר בנסיבות אחרות, בהן נצבר רכוש משותף רב ו/או ישנם ילדים משותפים, ובמיוחד כאשר מערכת היחסים בין הצדדים הינה עכורה ובלתי תקינה.

במקרים אלו, המציאות מראה כי החיסכון לטווח הקצר, עלול למעשה לעלות ביוקר רב לטווח הארוך לצד שאינו מיוצג, וזאת מהטעמים הבאים.

ראשית, הליך הגירושין כרוך בסוגיות משמעותיות יקרות ערך, הן מבחינה כלכלית, כגון אופן חלוקת הרכוש ותשלומי המזונות, והן מבחינה רגשית, במיוחד בכל הקשור לסוגיית אופן המשך גידול הילדים במשותף.

על מנת ליישב סוגיות אלו בצורה משפטית מוצלחת, דרוש ידע ייחודי בדיני גירושין, אשר איננו זמין למי שאינו מתמחה בנושא זה.

לפיכך, חשוב להתייעץ עם עו"ד הבקי בדיני גירושין, אשר יבהיר לכם בדיוק מהן כל זכויותיכם וחובותיכם מבחינה משפטית, יפרט בפניכם סיכונים, מלכודות, ותרחישים שליליים אשר אינכם מודעים להם, וכן יגיש לכם את הכלים היעילים ביותר על מנת להימנע מהם ככל הניתן, ועל מנת לממש באופן מיטבי את זכויותיכם.

הימנעות מהיעזרות בעו"ד עלולה, איפוא, להוביל לקיפוח זכויותיו ולנישולו של הצד הבלתי מיוצג מהמגיע לו על פי החוק, לרבות עקב חלוקת רכוש בלתי הוגנת, קביעת סכום מזונות נמוך ובלתי סביר, אובדן הזכות לקבל משמורת על הילדים, קביעת זמני שהות (הסדרי ראיה) מצומצמים אם בכלל, בזבוז כספים בשל תכנון מס לקוי, ועוד.

המדובר בנזקים מיותרים ומתמשכים לאורך זמן רב, אשר יכלו להימנע באמצעות ייצוג משפטי הולם. נזקים אלו עלולים לגבות מהצד הבלתי מיוצג מחיר מתמשך כבד מאד, באופן שעולה בהרבה על התועלת שאמורה לצמוח לו מהחיסכון בתשלום שכה"ט לעוה"ד.

למותר לציין כי נזקים אלו עלולים לגבור בהרבה בשעה שבן הזוג השני הצטייד בשירותיו של עו"ד המנוסה ובקי בדיני משפחה, באופן שהופך את מאזן הכוחות בין הצד המיוצג לזה שאינו מיוצג לבלתי שקול בעליל.

שנית, כפי שצויין לעיל, הרגשות השליליים הטעונים בין בני הזוג, עלולים להביא לכך שהם יפעלו מתוך שיקול דעת מוטעה, ויעדיפו להמשיך ולנקוט בהליכים מיותרים אשר רק יסלימו את המצב ביניהם, ויתישו אותם לשווא, במקום לבחור בפיתרון המיטבי עבור עצמם.

הדבר כאוב במיוחד כאשר ישנם ילדים משותפים, אשר נפגעים מאד כתוצאה מהמאבקים הבלתי פוסקים בין הוריהם.

לפיכך, עדיף בהרבה להיעזר בעו"ד מנוסה בדיני משפחה אשר ידע לצנן ולרסן את לקוחו באופן שיאפשר לו להתעלות מעל רגשותיו השליליים, ולהגיע לפתרון מושכל ומהיר ככל האפשר, וזאת לטובתו כמו גם לטובת הילדים המשותפים.

תכנון הליכי הגירושין באופן אפקטיבי

במידה ובחרתם להיעזר בעורך דין מומלץ לפנות ולהיעזר בו כבר בשלבים הראשונים של תהליך הפרידה, ובמידת הניתן אף בטרם קיבלתם את ההחלטה הסופית להתגרש.

בהתאם לכלל סוף מעשה במחשבה תחילה, אזי ככל שתקדימו לברר מראש אודות כל ההיבטים המשפטיים-כלכליים של תהליך הגירושין הנוגעים לכם, כך תטיבו לתכנן מלכתחילה את שלביו של תהליך זה בצורה מושכלת ויעילה, ולגבש דרכי פעולה מתאימות בהתאם למפת התרחישים האופציונאליים שעוה"ד יפרוס בפניכם.

יתרה מכך: אל תתפלאו במידה ובירור מוקדם זה אף יביא אתכם בסופו של דבר למחשבה לפיה הנכם מעדיפים למעשה להשקיע את מאמציכם בנסיון להגיע לשלום בית, ולהציל את נישואיכם, במקום לפרק אותם.

יחד עם זאת, במידה ותגיעו בכל זאת למסקנה כי הפרידה הינה בלתי נמנעת, הייעוץ המשפטי המוקדם יקנה לכם ביטחון ושקט נפשי רב אשר לעתים לא יסולאו בפז, הואיל וכך תהיו מוכנים ומצוידים בראש בידע ובכלים הדרושים לכם על מנת להתמודד כשורה עם הפרידה.

אני עומדת לרשותך, לקביעת פגישת ייעוץ בנושא גירושין לחצ/י כאן

אודות עו"ד לוסי מאיר

עורכת דין גירושין לוסי מאירבוגרת הפקולטה למשפטים במכללת "הקריה האקדמית אונו" ובעלת תואר ראשון במשפטים (LLB) בהצטיינות. הוסמכה לעסוק בתחום עריכת דין בשנת 2004. משרד עו"ד לוסי מאיר, המתמחה בדיני משפחה וירושה, מאופיין ביכולת מקצועית גבוהה לתכנון אסטרטגיה וליישום תכנית רב-שלבית שמבטיחה את טובת הלקוח ואת השגת מטרותיו. תשומת לב רבה ניתנת לאופיו, לרצונותיו ולציפיותיו של הלקוח מן ההליך המשפטי. כל תיק זוכה לטיפול מקצועי בהתאם לנסיבות המקרה המיוחדות. המשרד מעודכן במתרחש בעולם המשפט בכלל ובתחום דיני משפחה וירושה בפרט. חיבור למקורות מידע משפטיים מבטיח עדכונים שוטפים בתחום המשפט ובתקדימים משפטיים. כתבי הדין היוצאים מן המשרד נתמכים בפסיקה חדשנית בתחום דיני המשפחה.

צור קשר

  נושאים מומלצים

  תחומי ההתמחות שלנו:

  גירושין

  התמחות מיוחדת בייצוג צדדים להליכי גירושין, תוך הקפדה על תכנון אסטרטגיה פרטנית וליווי אישי עד לתום ההליכים…

  חלוקת רכוש

  ייעוץ וליווי משפטי בהליכים לצורך חלוקת רכוש בין בני זוג שנפרדו, בהסכמה או באמצעות בית המשפט…

  צוואות וירושות

  בעת ניסוח צוואה נדרשת מאיתנו אחריות גדולה כלפי המצווה והשארים. ניסוח צוואה מדוייק ימנע מאבקים בעתיד…

  גישור

  עו"ד לוסי מאיר הנה מגשרת מוסמכת בעלת ניסיון והתמחות בהליכי גישור בין בני זוג כאלטרנטיבה למאבקי גירושין…

  הסכמים

  דיני המשפחה מציגים אתגרים רבים בכל הנוגע לניסוח הסכמים משפטיים מורכבים מסוגים רבים ולמטרות מגוונות…

  משמורת

  הילדים חשובים יותר מהכל – זאת לא רק סיסמא אלא דרך חיים. אנחנו כאן על מנת לשמור על האינטרסים שלך…

  מזונות

  בין אם המדובר על מזונות ילדים ו/או מזונות אישה, לפני או לאחר הליכי הגירושין, לעו"ד לוסי מאיר ידע וניסיון נרחב בתחום…

  ידועים בציבור

  רוצה לקבל הכרה בזכויות של ידועים בציבור? למשרדנו ניסיון רב בטיפול אפקטיבי בזכויות של ידועים בציבור…

  אפוטרופסות

  משרדה של עו"ד לוסי מאיר מתמחה בטיפול משפטי מהיר ואפקטיבי לצורך מינוי אפוטרופוס על פי דין…

  לקוחות ממליצים:

  "זר לא יבין את התהליך הקשה, מלבד מי שעבר גירושין…לצד מקצוענות ראויה להתפעלות היית לי לעוגן בים סוער… אני משוכנע ומודע מה הייתה תרומתך עבורי ועבור ילדי כאשת מקצוע מהשורה הראשונה"
  י.א – מרץ 2015
  המלצות עורכת דין לוסי מאיר

  צור/צרי איתנו קשר
  מלא/י פרטים לקבלת ייעוץ אישי מהיר:

   • זוג בתחילת דרכם להתגרש

    6 טיפים כלליים ועיקריים למתגרש/ת לתחילת הדרך

    גירושין הם נושא מאוד מורכב, הן בהיבט המשפטי והן בהיבט הרגשי. כעורכי דין לגירושין, אנו יכולים להעיד כי גירושין הם אף פעם לא דבר נעים שרוצים לעבור... אבל (ויש אבל גדול), יש דרך ויש דרך. [...]

   • אישה שרוצה להתגרש אך איננה יכולה

    מסורבות גט – מה חשוב לדעת?

    גירושין של בני זוג יהודים בישראל, הינם מותנים בפסק דין לגירושין שניתן רק על ידי בית הדין הרבני אשר לו הסמכות הבלעדית לסדר גט ולבצע גירושין בזוג נשוי. בפועל, הגירושין ייעשו על ידי מתן גט [...]

   • זוג בגישור גירושין

    תביעות בבית משפט לעומת גישור גירושין

    הליך גישור גירושין – הינו אלטרנטיבה לבתי המשפט לענייני משפחה ולבתי הדין הרבניים בעת הצורך, אשר נועד ליישב את הסכסוך במינימום זמן ומינימום עוגמת נפש. במסגרת הגישור ישנו גורם ניטרלי, שהוא המגשר, המסייע לצדדים שנמצאים [...]

   • ירושה

    בקשה לצו ירושה, בקשה לצו קיום צוואה – איך עושים את זה?

    המשפט הישראלי קובע לאן עובר רכושו של אדם, שהוא עזבונו, לאחר לכתו מן העולם. העברת הנכסים תתאפשר בין אם המנוח לא הותיר אחריו מסמך (שהוא צוואה המורה על חלוקת רכושו בהתאם לרצונו) – שאז יש [...]

   • הסכם חלוקת עיזבון - מה הדין?

    הסכם חלוקת עיזבון – מה הדין?

    הסכם חלוקת עיזבון - צוואות וירושות דיני הצוואות והירושות, הינם רובד חשוב וניכר בדיני המשפחה. העיסוק בצוואות וירושות נוגע לכל, ובשל היותו נושא סבוך ומורכב, מומלץ לשאוב מידע ולו הבסיסי ביותר, בכל הקשור לנושא. בבוא [...]

   • חלוקת ירושה - כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

    חלוקת ירושה – כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

    הכל על חלוקת ירושה   ענייני צוואות וירושות, יכולים לפגוש כל אדם במהלך חייו, הן על ידי כתיבת צוואה בעניינו והן כאשר קרוב אליו נפטר ומוריש לו חלק על פי ירושה או על פי צוואה. [...]