חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גישור בהליך גירושין: גשר של תקשורת ביניכם

[fusion_builder_container hundred_percent="no" equal_height_columns="no" hide_on_mobile="small-visibility,medium-visibility,large-visibility" background_position="center center" background_repeat="no-repeat" fade="no" background_parallax="none" parallax_speed="0.3" video_aspect_ratio="16:9" video_loop="yes" video_mute="yes" border_style="solid"][fusion_builder_row][fusion_builder_column type="1_1" layout="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" border_position="all" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding_top="" padding_right="" padding_bottom="" padding_left="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="small-visibility,medium-visibility,large-visibility" center_content="no" last="no" min_height="" hover_type="none" link=""][fusion_text columns="" column_min_width="" column_spacing="" rule_style="default" rule_size="" rule_color="" class="" id=""]

גישור בהליך גירושין

למה לבנות חומה שמפרידה בין אנשים כשאפשר בפחות תקציב ועוגמת נפש לבנות גשר שמחבר בין אנשים?

בהליך הגישור לא רק שנחסוך עבורכם את ההליכים המשפטיים הקשים הכרוכים בגירושין, עוגמת נפש ועלויות רבות אלא שניצור פתח ואפשרות ליצירת תקשורת מיטבית עבורכם גם בעת הרצון להתגרש וגם – חשוב לא פחות – לאחר הגירושין.

הגשר שמחבר ביניכם אינו עוד גשר שנועד להחזיר אתכם האחד לשני בעוד הנכם חפצים להתגרש, אלא גשר של תקשורת אשר יסייע לכם דווקא בעת שבה האמוציות בשמיים לדון בכל העניינים הכרוכים בגירושיכם ובאמצעות המגשרת להגיע לכדי הסכם גירושין כולל המוסכם על הצדדים.

תקשורת שכזו תסייע גם בעתיד בכל העניינים שתצטרכו (ותצטרכו!) לדון מידי פעם ופעם לאחר הגירושין ביניכם ובעיקר בענייני הילדים ולפתיחת פרק ב' בחיים בצורה הטובה ביותר.

תפקידה של המגשרת

אכן, לעיתים אי הבנה קטנה גורמת לתהום בין הצדדים, לעיתים פגיעה באמון, העדר תקשורת והסתרת מידע גורמת לשנאת האחר ורצון לפגוע בו, אלא שכאן בדיוק נכנסת המגשרת.

המגשרת הינה אדם ניטרלי, אשר באמצעות הליכי הגישור, יכולה לתת הסבר לאי ההבנה, יכולה ליצור את התקשורת בין הצדדים שהייתה כל כך חסרה ולהשלים מידע או להעביר מסרים אשר בסופו של יום יסגרו את הפער, "יחסלו" את אי ההבנה, יציגו את הדברים מזווית אחרת, עד שתיצור גשר בין הצדדים שנועד לייצר הזדמנות ליישב את הסכסוך בדרכי נועם.

מניסיוני, הסבר קטן לדברים, מילה טובה על היתרונות שלעיתים שוכחים בשעת כעס וריב, הצגת הדברים מזווית אחרת יכולה ליצור גשר ולבנות יחסים מיטביים להבדיל משנאה תהומית, אשר ייצרו את האפשרות לסיום פרק הנישואין בצורה הטובה והנעימה ביותר ובדרך של הסכם כולל.

וכפי שכבר אמרתי – התקשורת הטובה ביניכם חשובה גם כעת בעת ההחלטה להתגרש וגם לעתיד!!

החשיבות בבחירת מגשרת מקצועית

את האשמה בכישלון הגישור ניתן לייחס לבני הזוג, להעדר בשלות להגיע להסכמות, להעדר רצון של צד אחד לגישור או רצונו דווקא במלחמה מתוך מקום של פגיעות או עלבון.

אולם את כל אחד מהמכשולים הללו, מגשר מקצועי יוכל לעבור ולפתור, נדרשים לכך – רגישות, מקצועיות וכשרון.

האחריות עלי כמגשרת אינה רק לסייע לבני הזוג לסיים את המחלוקות בדרך של הסכמות, כי אם להימנע מיצירת איבוד האמון של בני הזוג כי במקרה שלהם לא ניתן יהיה למצוא פתרון הוגן לסיום הסכסוך ויצירת שיח ותקשורת טובה.

כישלון באחד ממפגשי הגישור או בתומו של ההליך, בגלל חוסר מקצועיות או ניסיון של המגשר, יכול לגרום להחרפת הסכסוך. כמו"כ החזרת בני הזוג הללו אח"כ להליך גישור נוסף תהיה קשה מאוד ומלווה בחוסר אמון בהליך הגישור, ובחוסר תקווה כי המקרה שלהם ניתן לסיים בדרך של הסכמות. וזו אחריות המוטלת על כל מגשר! וכך חשוב לראות את זה!

נקודת הראייה שלי היא כי רוב הסכסוכים ניתנים ליישוב באמצעות גישור:

סכסוכים בתחום דיני המשפחה מתאימים עוד יותר מסכסוכים אחרים, להליכי גישור. המדובר במערכת יחסים ממושכת, וזו אינה מסתיימת בעת שניתן הגט, אלא צפויה שתימשך גם בתום ההליך המשפטי או גם לאחר שניתן הגט.

איך תקבלו החלטה למשל – איזה בי"ס הוא הטוב ביותר עבור ילדיכם שנכנס לכיתה א'? איך תסכמו שמעבר המגורים לא יפגע בהסדרי השהייה שלכם עם ילדיכם? איך תדאגו שאכן חלוקת הזכויות הסוציאליות תבוצע על פי הנקבע בהסכם ובלא שהצד האחר אחרי שנים רבות כאשר הזכות הפכה לנזילה, יחמוק מלתת לכם את המגיע לך?

איך תסכמו את תשלום החוגים או השיעורים הפרטיים במקרה הוילד זקוק ליותר מחוג אחד או ערבה ביותר ממקצוע אחד? האם על כל שאלה כזו תפנו לבית המשפט בתביעות? או שמא תייצרו כבר עתה הזדמנות של תקשורת מטיבה שכן מערכת היחסים שלכם אף שנסתיימה בגירושין דורשת מכם קבלת החלטות גם לאחר הגט?!

יישוב סכסוכים באמצעות גישור בהליך גירושין

בהליך גישור אנחנו נותנים דגש על שיפור דרכי התקשורת בין הצדדים ושיתוף הפעולה ביניהם, על מנת להוביל אותם לסיום המחלוקות בדרך של הסכם, אבל גם ולא חשוב פחות להראות להם כי ניתן להתמודד גם אחר כך, עם מחלוקות שיצוצו לאחר הגירושין באותה דרך נעימה ונינוחה להבדיל מהליכים בבית המשפט, ושהסתיימה כבר פעם, בהסכמות.

סעיף 2 לחוק יסודות המשפט, התש"ם -1980, קובע כי משעולה לפני בית המשפט "שאלה משפטית הטעונה הכרעה, ולא מצא לה תשובה בדבר חקיקה, בהלכה פסוקה או בדרך של היקש, יכריע בה לאור עקרונות החירות, הצדק, היושר והשלום של מורשת ישראל".

לא לחינם קבע המחוקק הישראלי את ה"שלום" כאחד הערכים המחייבים את בית המשפט בבואו להכריע את הדין, עשו זאת עבורכם!!!

לייעוץ אישי בנושא גישור ובכל שאלה נוספת לחצ/י כאן

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

אהבתם? שתפו...

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
ווטסאפ
אימייל
עו"ד לוסי מאיר

עו"ד לוסי מאיר

בוגרת הפקולטה למשפטים במכללת "הקריה האקדמית אונו" ובעלת תואר ראשון במשפטים (LLB) בהצטיינות. הוסמכה לעסוק בתחום עריכת דין בשנת 2004. משרד עו"ד לוסי מאיר, המתמחה בדיני משפחה וירושה, מאופיין ביכולת מקצועית גבוהה לתכנון אסטרטגיה וליישום תכנית רב-שלבית שמבטיחה את טובת הלקוח ואת השגת מטרותיו. תשומת לב רבה ניתנת לאופיו, לרצונותיו ולציפיותיו של הלקוח מן ההליך המשפטי. כל תיק זוכה לטיפול מקצועי בהתאם לנסיבות המקרה המיוחדות. המשרד מעודכן במתרחש בעולם המשפט בכלל ובתחום דיני משפחה וירושה בפרט. חיבור למקורות מידע משפטיים מבטיח עדכונים שוטפים בתחום המשפט ובתקדימים משפטיים. כתבי הדין היוצאים מן המשרד נתמכים בפסיקה חדשנית בתחום דיני המשפחה.

הגעתם לכאן, מגיע לכם יותר!

רוצים לדעת איך מנהלים מו"מ מתוחכם ומגיעים להסכם גירושין שמשיג לך יותר?
רוצים גם אתם לדעת את הסודות ולהתגרש במינימום זמן ונזק נפשי ומקסימום שיבעות רצון?
רוצים להיות חלק בסטיסטיקה של אחוזי ההצלחה הגבוהים של משרדינו?
מוזמנים להיכנס לסדרת הסרטונים הקצרה, שתעשה לכם סדר

השאירו מייל… וישלח אלייכם במיידית


אם עדיין נותרו שאלות, דאגות, חששות אל תדאגו אצלנו כל התשובות הפתרון בידיעתנו ובידנו – בהתחייבות!

חסרים לכם נתונים? מלאו את הפרטים ונשמח לרתום את הניסיון שלנו גם עבורכם

דילוג לתוכן