חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תביעת מזונות

רוצה לנצח בבית משפט? כשהשליטה יוצאת מהידיים שלך,
התוצאה הסופית תהיה כנראה פחות טובה ממה שרצית.

חשבת על גישור? זו בוודאי פשרה מובטחת על דברים שחשובים לך.

רק ניהול מו"מ מתוחכם ומיומן מול עוה"ד של הצד השני מאפשר לך להיות בשליטה על התהליך, ללחוץ על הנקודות הנכונות ברגע הנכון ולהשיג יתרונות משמעותיים.

ואם בסוף יהיה עימות בבית משפט או בבית הדין –  זו ההכנה הטובה ביותר לנצח בו

תביעת מזונות

רוצה לנצח בבית משפט? כשהשליטה יוצאת מהידיים שלך,
התוצאה הסופית תהיה כנראה פחות טובה ממה שרצית.

חשבת על גישור? זו בוודאי פשרה מובטחת על דברים שחשובים לך.

רק ניהול מו"מ מתוחכם ומיומן מול עוה"ד של הצד השני מאפשר לך להיות בשליטה על התהליך, ללחוץ על הנקודות הנכונות ברגע הנכון ולהשיג יתרונות משמעותיים.

ואם בסוף יהיה עימות בבית משפט או בבית הדין –  זו ההכנה הטובה ביותר לנצח בו

סיום ברית הנישואין לצד פירוק התא המשפחתי הינו תהליך אמוציונלי ומאתגר במיוחד אשר במהלכו אתם נפגשים עם לא מעט סוגיות, תביעת מזונות היא אחת מהן. תשלום מזונות הוא עניין רגש בעל השלכות לטווח הרחוק וטומן בחובו לא מעט אתגרים, לפיכך אנו מייעצים לעבור את התהליך יחד עם עורך דין בעל ניסיון בתחום אשר יוכל לסייע בפן המשפטי. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות – משרדה של לוסי מאיר פה על מנת לעשות לכם מעט סדר.

אילו סוגי תביעת מזונות יש לנו?

כיום אנו רואים שני מקרים בהם תוגש תביעת מזונות – תביעת מזונות לאישה ותביעת מזונות לילדים. תביעות אלו הינן נפרדות ושונות.

 • תביעת מזונות ילדים

ישנם לא מעט משתנים כאשר אנחנו מדברים על תביעת מזונות ילדים יחד עם זאת כאשר המשמורת הינה משמורת מלאה אצל האם חובת מזונות הילדים מוטלת על האב, לכן האם צריכה להגיש את תביעת המזונות בשם הקטינים. במקרים בהם מדובר במשמורת משותפת חובת המזונות עבור הילדים הינה מוטלת על שני הצדדים ולא רק על האב עצמו.

תשלום מזונות ילדים נועד בראש ובראשונה להבטיח את קיומם ורווחתם של הילדים המשותפים גם לאחר פירוק התא המשפחתי, סכום המזונות הינו סכום חודשי קבוע אשר צריך להינתן על ידי האב ונקבע לפי מספר פרמטרים:

 • מצבו הכלכלי של האב – כמות הנכסים שבבעלותו, המשכורת החודשית, רמת החיים בה האב חי
 • צורכי הילדים ורמת החיים – לפני הגירושין הילדים התרגלו לרמת חיים מסוימת, פירוק התא משפחתי לא אומר שגם איכות החיים של הילדים צריכה להשתבש. לכן, יש לשמר את הצרכים ואת רמת החיים של הילדים ככל האפשר גם בתקופת הגירושין.
 • גילאי הילדים – גם גילאי הילדים מהווים פקטור בכל הקשור לתביעת מזונות ילדים, הלכה למעשה עד גיל 15 חייב האב לשאת באופן מלא בכל הוצאות הילדים גם בהנחה והאם מרוויחה יותר ממנו. בין הגילאים 15-18 יתחלקו ביניהם ההורים בצורה שווה בתשלום המזונות ומגיל 18 ועד לסיום השירות הצבאי האב יצטרך לשלם מכח הדין האזרחי כשליש מן הסכום ששילם עד אז.
 • הוצאות מימון נוספות – מלבד התשלומים הקבועים אותם יצטרך האב לשלם ישנם לא מעט תשלומים אחרים אותם יצטרך לשלם, ביניהם – טיפולים רפואיים אותם עוברים הילדים, טיולים שנתיים, לימודים וספרים, חוגים וכו'.

במקרים של משמורת משותפת האב עדיין יצטרך לשלם מזונות, יחד עם זאת אנו רואים כי בתי המשפט ברוב המקרים פוסקים על תשלום מזונות מועט בסכום מופחת של 25%.

כאשר אנחנו ניגשים לתביעת מזונות אנו נצטרך לצרף מספר מסמכים התומכים את סכום המזונות אותו אנו נבקש, בין היתר אנו נצטרך לצרף: תדפיסי חשבון בנק, חשבוניות וקבלות על הוצאות עבור הילדים, תלושי שכר של ההורים, הצרכים של הילדים, אישור טאבו על נכסי נדל"ן, קופות פנסיה וקרנות השתלמות, אסמכתאות אודות חובות.

במקרה כזה סכום המזונות יקבע על ידי בית המשפט, ישנה חשיבות רבה בעבודה יחד עם עורך דין המתמחה בתביעת מזונות ילדים לשם השגת המטרות הנדרשות.

 • תביעת מזונות אישה

מזונות אישה היא הלכה למעשה חובה הלכתית אשר מוטלת על הבעל כלפי האישה אליה הוא נישא, במסגרת "מזונות אישה" על הבעל לדאוג לכל הצרכים של האישה לאורך כל חיי הנישואין ועד לרגע בו הוא נותן לה גט. לא מעט פעמים אנו עדים למצבים בהם ישנם סכסוכים וחיכוכים בין בני הזוג והבעל אינו עומד בחובת המזונות שלו כלפי אשתו מה שגורם לירידה משמעותית באיכות חייה של בת הזוג ולעיתים אף מותיר אותה ללא אמצעי מחייה כלל.

אישה יכולה לדרוש מזונות אישה כאשר היא אינה עובדת ומשתכרת מסיבות מוצדקות מאחר ותפקידו של הבעל הוא לדאוג לה "לפרסנתא שתומה יום שבו נישאו ועד היום בו הם מתרגשים בפועל", כמו כן האישה יכולה לדרוש למזונות אישה כאשר היא איננה רוצה להתגרש ומעוניינת להישאר לחיות עם הבעל.

מזונות אישה לרוב יקבעו לפי רמת החיים של האישה טרם הפרידה, כמו כן מעבר לרמת החיים אליה הורגלו ישנם לא מעט משתנים נוספים אשר נלקחים בחשבון בעת שקלול מזונות אישה – המשכורת שלה, משכורת הבעל ורכושם הפרטי לחוד והמשותף.

מתי אישה לא תהיה זכאי לקבל דמי מזונות?

נשים רבות תוהות באילו מצבים הן לא יהיו זכאיות לקבל דמי מזונות לאישה, ישנם לא מעט מקרים בהם בית המשפט יסרב בכל תוקף לתת לאישה דמי מזונות – במקרים בהם האישה משתכרת בצורה שתאפשר לה לחיות ברמת החיים בה היא הייתה חיה לפני, בהנחה ולא תוכל האישה לתבוע מן הבעל את ההפרש. במקרים בהם האישה עזבה מרצונה החופשי את הבית, אישה שבגדה בבעלה ו/או אישה אשר לפי ההלכה נחשבת אישה מורדת. במקרים אלו לא תהיה האישה זכאית לקבל דמי מזונות.

מזונות ילדים בתקופת השירות הצבאי – מה הם הזכויות?

במדינת ישראל קיים חוק גיוס חובה אשר במהלכו מתגייסות בנות לשירות של שנתיים ולבנים לשירות של שנתיים ושמונה (למעט חריגים, דין אישה כדין גבר). בלא מעט מן המקרים ניתן לקבוע כי המזונות ישולמו עד לגילאים האלו ו/או לחילופין עד סיום השירות הצבאי של הילדים, החוק מתייחס אל שירות צבאי, שנת שירות ושירות לאומי באותו המטבע.

אבות רבים תוהים למה הם צריכים להמשיך לשלם דמי מזונות גם לאחר שהילד הגיע לגיל 18, ההיגיון מאחורי פסיקה זו עומדת מתוך ההיגיון הבסיסי כי חייל ו/או חיילת הנמצאים בשירות צבאי אינם יכולים לכלכל את עצמם, המשכורת הצבאית אינה מספיקה והם נתמכים בהורים שלהם.

לרוב כאשר אנחנו נדבר על מזונות בתקופת השירות הצבאי אנו נדבר על סכום של שליש מן המזונות אותם קיבלו הילדים לפני תקופת השירות הצבאי.

בהנחה והאב סבור כי לחייל יש מקורות הכנסה נוספים אשר נותנים לו את האפשרות לחיות באותה איכות חיים בה חי לפני יוכל האב לגשת לערכאות ולסתור עובדה זו – במקרים כאלו צפוי בית המשפט לבטל את חובת המזונות בזמן השירות הצבאי.

היכן נקבעים גובה מזונות האישה?

לרוב גובה מזונות האישה יקבע אך ורק בבית דין רבני ו/או לחילופין בבית דין לענייני משפחה. אלו שתי הערכאות השיפוטיות בהן ניתן לתת את הדין בענייני המזונות. אישה יכולה לגשת אל שתי ערכאות אלו כאשר הגבר יכול להגיש תביעה אך ורק בבית דין רבני.

האם ניתן לשלול דמי מזונות מילדים?תביעת מזונות

הלכה למעשה ניתן לשלול דמי מזונות מילדים אך מדובר במלאכה לא פשוטה במיוחד. אנו רואים לא מעט מקרים בהם האב סובל מניכור הורי ואיננו בקשר עם הילדים כתוצאה מסרבנות. מצד אחד התפיסה היא שילד אינו בשל נפשית על מנת להבין את הפעולות שהוא עושה ואת ההשלכות שלהן גם כאשר מדובר בניתוק קשר עם האב. אך מצד שני אנו רואים כי הדין הדתי נותן את האפשרות לשלול דמי מזונות מן הילד במקרה בו מדובר ב"ילד מורד". על פי ההגדרה החופשית ילד מורד הוא ילד אשר מתנהג בצורה לא ראויה כלפי האב ואף מתריס כנגדו.

שלילת דמי מזונות מילדים היא לא פעולה שכיחה במיוחד וישנם לא מעט דברים אשר האב יצטרך לעשות על מנת להגיע למצב זה, האב בליווי עורך הדין יצטרכו להראות התנהגות קבועה ושיטתית מטעם הילד, רצון של האב להיכנס לקשר עם הילד כאשר הילד לא רוצה כלל. ישנם לא מעט משתנים אשר לפיהם יקבע בית המשפט האם תהיינה אפשרות לשלול דמי מזונות מן הילדים.

בתי המשפט אינם ששים לפטור אבות מן תשלום מזונות לכן אנו ממליצים לכם לגשת אל המלאכה יחד עם עורך דין המתמחה בדיני גירושין ומזונות אשר ילווה אתכם לאורך התהליך ויבחן את הסיכויים שלכם.

אי תשלום דמי מזונות – מה ניתן לעשות כאשר האב מסרב לשלם?

מדי יום אנו פוגשים במשרד לא מעט נשים אשר טוענות כי אינן זוכות לקבל את המזונות שנפסקו להם במסגרת פסיקת בית המשפט, חלקן מקבלות חלק מן המזונות ואילו אחרות לא מקבלות מזונות כלל. במקרים כאלו אנו יכולים להגיד בפה מלא כי החוק נמצא עם אותן נשים וישנם לא מעט סנקציות אשר יכולות להינקט עבור סרבן מזונות. אימהות שאינן מקבלות דמי מזונות יכולות לפנות אל ביטוח לאומי ואל הוצאה לפועל בהתאמה.

 • פנייה לביטוח לאומי – ישנן לא מעט אימהות אשר אינן מחזיקות בהכנסה גבוהה ומספקת על מנת לכלכל את ילדיהם, כתוצאה מכך המוסד לביטוח לאומי נותן את האפשרות לגבות תשלום דמי מזונות דרכו. ישנם לא מעט תנאים ותקרות אך מדובר באחת מן הפעולות השכיחות ביותר.
 • פנייה אל לשכות הוצאה לפועל – ישנם לא מעט מקרים בהם האב אינו משלם מזונות כלל מסיבות שונות, אחת האפשרויות העומדות בפני האימהות הוא לפנות אל לשכת הוצאה לפועל. בכוחה של לשכת הוצאה לפועל להטיל מגוון רחב של סנקציות על האב – עיקול משכורות, צו עיכוב יציאה מהארץ, צווי מאסר, עיקול חשבונות, הגבלה על רישיון הנהיגה ואף מאסר בפועל במקרים מסוימים.

"האם אני יכולה לעבור את התהליך הזה לבד ללא עורך דין?"

אנשים רבים תוהים האם הם יוכלו לעבור את תהליך הגירושין ותביעת המזונות לבד וללא עורך דין המלווה אותם, הלכה למעשה התשובה היא כן – תוכלו לעבור את התהליך הזה לבד. יחד עם זאת איננו ממליצים על כך כלל מאחר ותהליך גירושין ותביעת מזונות הינו תהליך אמוציונלי, רגשי ומלא במהמורות. לכן אין מן הנמנע שתצטרכו בצד שלכם צד אובייקטיבי בעל ניסיון ומוניטין בעולם המשפט אשר יצדד בכם ויעזור לכם להגיע אל הבחירות הנכונות עבורכם תוך כדי מיצוי הזכויות שלכם ככל האפשר.

החשיבות בעבודה עם עורך דין המתמחה בדיני גירושין

בחירת עורך דין לשם תביעת מזונות איננה בחירה קלה כלל, כיום ניתן למצוא לא מעט עורכי דין אך יחד עם זאת לא כל עורך דין יהיה האיש עבורכם למשימה. בחירת עורך דין לשם תיק גירושין תשפיע בצורה משמעותית על הדרך בו התיק שלנו יתנהל וגם על תוצאותיו הסופיות, לכן אין מן הנמנע שאנו נרצה לעבוד עם עורך דין בעל ניסיון ומוניטין בעולם הגירושין אשר זהו גם העיסוק העיקרי שלו.

תהליך גירושין לצד תביעת מזונות הינו תהליך אמוציונלי ומורכב אשר דורש מן שני הצדדים לא מעט תעצומות נפש, לכן תצטרכו עורך דין בעל ניסיון בתחום אשר יעזור לכם לעבור את התהליך בצורה נכונה, חכמה ובריאה.

בחירת עורך דין לשם תביעת מזונות: איך לעשות זאת בצורה נכונה?

בחירת עורך דין לשם תביעת מזונות הינה בחירה קריטית במיוחד אשר עלולה להשפיע על כל התיק שלכם, אנשים רבים נוטים להתבלבל מתוך כל ההיצע הקיים של עורכי הדין ושואלים את עצמם – "איך אוכל למצוא את עורך הדין הטוב ביותר עבורי?", ריכזנו עבורכם מספר נקודות שיעזרו לכם לבחור עורך דין לשם תביעת מזונות:

 • ניסיון, ותק ומוניטין של עורך הדין – הניסיון, הותק והמוניטין של עורך הדין משפיעים לא מעט על הבחירה שלנו. עורך דין בעל ניסיון ו-ותק בתחום ידע איך לגשת בצורה נכונה אל תיקים ואף לפתור בצורה יצירתית מקרים יחסית מורכבים. באותה הנשימה עורך דין בעל ניסיון ו-ותק צבר לעצמו מוניטין עם השנים, המוניטין יספר לנו לא מעט על הדרך בה עורך הדין עובד עם הלקוחות שלו ועל ההצלחות שלו בתיקים השונים.
 • זמינות – לפני שאתם ניגשים לסגור עם עורך דין בדקו מה היא הזמינות אותה הוא יכול להציע לכם, לא מעט משרדי עורכי דין מעבירים תיקים בין ידיים כתוצאה מחוסר זמינות. בדקו כי עורך הדין איתו נפגשתם הוא העורך דין שילווה אתכם לאורך כל התהליך וכי הוא לוקח את היק שלכם ברצינות. עורך דין זמין הוא עורך דין אשר תוכלו לפנות אליו לקבלת תשובות, עצות ושאלות לאורך כל שעות היממה.
 • דמוגרפיה – ישנם לא מעט דברים עליהם אנו נרצה לשים את הדגש כאשר אנחנו מחפשים עורך דין לשם תביעת מזונות, אחד הדברים החשובים ביותר הוא הקרבה הגיאוגרפית שלכם אל עורך הדין. אם אתם גרים באשקלון אין מן הנמנע שתחפשו עורך דין באזור אשקלון והסביבה ולא באזור קריית שמונה. אנו נרצה לעבוד אל מול עורך דין הנמצא בסמוך לסביבת המגורים שלנו אשר יכול לתת לנו מענה מהיר ואיכותי ללא הצורך בנסיעות מרחיקות לכת.
 • המלצות – אתם מרגישים שמצאתם את עורך הדין המושלם עבורכם, הוא מציע לכם לא מעט ואתם מרגישים שאתם הולכים לסגור איתו. יחד עם זאת אנו ממליצים לכם לא לקחת החלטות פזיזות ולבדוק המלצות על אותו עורך דין. תוכלו לבקש עם חלק מחוג לקוחותיו ולשמוע מהם על הדרך בה הוא ניגש לתיקים. כמו כן תוכלו למצוא לא מעט מידע ברשתות החברתיות, באינטרנט ובפורטלי המשפטים השונים.
 • היפגשו עם עורך הדין – עורך הדין הולך ללוות אתכם באחד מן התהליכים הקשים והאינטנסיביים בחייכם לכן אין מן הנמנע שתצטרכו להרגיש בנוח איתו. אנו ממליצים לכם להיפגש עם עורך הדין, לשמוע אותו, את התוכניות שלו ואת דרכי הפעולה שלו – אלו יעזרו לכם להתחבר ולהכיר אותו יותר טוב.
 • התמחות בתיקי גירושין ותביעת מזונות – לא כל עורך דין איכותי ככל שיהיה מתאים לתיקי גירושין ותביעת מזונות, כאשר אנחנו מדברים על הליך תביעת מזונות אנו מדברים על הליך אמוציונלי עם לא מעט מהמורות ואתגרים בדרך. בדקו כי עורך הדין איתו אתם עובדים מתמחה בדיני גירושין וכי זהו עיסוקו המרכזי.

אמרתם תביעת מזונות – אמרתם לוסי מאיר

לוסי מאיר הינה בעלת משרד עורכי דין וגישור העוסק בתחום דיני משפחה וירושה. המשרד טיפל במרוצת השנים בלמעלה מ – 1000 תיקי משפחה וגירושין בצורה מקצועית תוך כדי אמפטיה. משרד עורכי דין לוסי מאיר מאיר עובד על פי שיטת שלושת השלבים – לתכנן, להוביל ולנצח.

אנחנו מודעים היטב למורכבות הרגשית והמשפטית של הליכי גירושין ותביעת מזונות, הניסיון וההצלחות הרבות שצברנו במרוצת השנים לצד היחס האישי והחם הם אלו שהפכו אותנו לבחירתם הטבעית של אלפי לקוחות ברחבי הארץ.

בוחרים נכון – בוחרים לוסי מאיר

שירותי המשרד

דיני משפחה
גירושין
תביעת מזונות
חטיפת ילדים
אפוטרופסות
צוואות וירושות

הגעתם לכאן, מגיע לכם יותר!

רוצים לדעת איך מנהלים מו"מ מתוחכם ומגיעים להסכם גירושין שמשיג לך יותר?
רוצים גם אתם לדעת את הסודות ולהתגרש במינימום זמן ונזק נפשי ומקסימום שיבעות רצון?
רוצים להיות חלק בסטיסטיקה של אחוזי ההצלחה הגבוהים של משרדינו?
מוזמנים להיכנס לסדרת הסרטונים הקצרה, שתעשה לכם סדר

השאירו מייל… וישלח אלייכם במיידית


אם עדיין נותרו שאלות, דאגות, חששות אל תדאגו אצלנו כל התשובות הפתרון בידיעתנו ובידנו – בהתחייבות!

חסרים לכם נתונים? מלאו את הפרטים ונשמח לרתום את הניסיון שלנו גם עבורכם

משרדנו מתמחה בניהול מו״מ משפטי מתוחכם שנותן יותר בהליכי גירושין.

רוצה להשיג יותר ? השאירו פרטים ונחזור בהקדם

או חייגו 050-9993466

דילוג לתוכן