פתרונות יצירתיים בחלוקת רכוש
פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

הדרך לחלוקת הרכוש יכולה להיות קלה, קצרה ונטולת מאבק

פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

קביעת מועד הקרע במחלוקות על אופן חלוקת הרכוש

ניסים (שם בדוי) ניהל מערכת זוגית עם ריקי ( המאהבת, שם בדוי) עוד בהיותו נשוי לאידית (שם בדוי), במהלך יחסיו עם ריקי, צבר כספים, זכויות סוציאליות ואף רכש דירה ורשם על שם המאהבת – האם אלו הם חלק מן הרכוש המשותף של ניסים ואידית?

הצדדים נישאו בשנת 1980 ולהם 3 ילדים בגירים. הרכוש המשותף : דירת מגורים, דירת מגורים נוספת, זכויות סוציאליות, דירה על שם המאהבת.

מחלוקת ראשונה: מהו מועד הקרע?

במהלך שנת 1994 קרה דבר בחיי הנישואין. אידית גילתה כי ניסים מנהל רומן עם אישה אחרת וכתוצאה מכך עזב ניסים את בית המגורים.

לטענת ניסים עזב אך עדיין המשיך להגיע לבית המגורים כמעט מידי יום על מנת לשהות עם ילדיו, לטפל בהם לקחת את דברי הדואר השייכים לו כאשר כובעו מקלו ותרמילו היו בביתן של אחרות.

ניסים ביקש לקבוע את מועד הקרע בשנת 1994.

לטענת אידית הבעל סיגל לעצמו חיים של "אחוז בזה וגם מזה אל תנח ידך" – ניסים היה מגיע לדירה מדי יום, דואג לכלכלתה ולכלכלת ילדיהם, הולך עמה לטיולים ולאירועים ואף מקיים עמה יחסי אישות ונהנה מהחום, התמיכה והקרבה אשר משפחה מעניקה אולם גם נהנה מכל העולמות שעה שבלילות היה עם אחרות.

אידית ביקשה לקבוע את מועד הקרע בשנת 2011 עת הגישה תביעה רכושית.

המחלוקת הנוגעת למועד הקרע הינה קריטית! בשעה שבמועד הקרע הנטען ע"י ניסים צבירותיהם הרכושיות של הצדדים היו מינימליות וכמעט זהות הרי שבמועד הקרע הנטען ע"י אידית עלתה צבירת הזכויות הרכושיות והכספיות של ניסים במיליוני ₪ על אלו של אידית.

בנסיבות החריגות דוגמת המקרה דנן, בו ניסים משך שנים ארוכות משמש כנוכח-נפקד בחייה של אידית, מחד מבקר בדירת מגוריה בתדירות גבוהה ודואג לריווחתה שלה ושל משפחתו ומאידך לן עם אחרות בלילות, מהצד האחד דואג לשיפור תנאי מחייתה של אידית ושִיכּוּנָה בדירה רחבה וחדשה יותר ומהצד האחר מקיים מערכות זוגיות מלאות פעם עם זו ופעם עם אחרת,

בית המשפט קבע כי אין המדובר בקרע אלא בזוגיות משונה בדרכה, אשר על כל חריגותה ומוזרותה, עודה זוגיות חיה ונושמת!!! מועד הקרע, אם כן, נקבע למאי 2011. אבל זה ממש לא נגמר בזאת. לייעוץ משפטי בנושא

מחלוקת שנייה בחלוקת רכוש: דירת המגורים הנוספת של הצדדים

לטענת ניסים בשנת 1995 רכשה אימו דירה ונרשמה על שמה, בשנת 1997 נפטרה אימו והוא היורש היחיד על פי צוואתה. בשנת 2000 עברו אידית והילדים מדירת המגורים בה התגוררו לדירה זו של אימו של ניסים בהסכמתו של ניסים.

אידית הכחישה מכל וכל את ניסיונו של ניסים לטעון כי זו דירה של אימו! וטענה כי אימו לא יכולה הייתה כלכלית לרכוש דירה וכי ניסים רשם את הדירה על שמה על מנת להבריח ממנה את זכויותיה בדירה.

עוד טענה כי המדובר בדירה שנרכשה מכספו של ניסים אשר נצבר במהלך החיים המשותפים. אידית הוכיחה בין היתר, העברת כספים מחשבונו של ניסים בסך של 420,000 ₪ – אשר נצברו במהלך החיים המשותפים לקבלן לצורך רכישת הדירה.

בית המשפט פסק כי דירת המגורים בה התגוררו הצדדים שנים ועד שעברו לדירה הנוספת בשנת 2000 הינה רכוש משותף. כך גם פסק בית המשפט כי הדירה שנרשמה על שם אימו של ניסים, הינה רכוש משותף ואשר הזכויות שייכות לצדדים בחלקים שווים.

מחלוקת שלישית: הזכויות הסוציאליות והפנסיוניות שנצברו ע"י הצדדים

כפי שאמרנו קודם הבעל צבר כספים בשיעורים גבוהים משל האישה מאז שנת 1994. עוד אנו מגלים כי השיתופיות בין בני הזוג לא הייתה שיתופיות רגילה.

ניסים היה נוכח – נפקד בבית הצדדים תוך שהוא חולק ממירצו ומהונו אף עם אחרות, הדבר לא נעשה בהסתר ובהחבא אלא בגלוי ובמודגש, כדרך חיים.

חיים כאלו שונים בהחלט מתבנית חיי השיתוף הרגילים ואשר אותה ראה המחוקק לנגד עיניו עת חקק את הוראות חוק יחסי ממון. לא שיתופיות מלאה, ברורה וסדורה המאפיינת על הדרך הכלל זוגות נשואים,

כי אם – שיתופיות מוחלשת, שיתוף בו ברור לצדדים, שניהם גם יחד, כי אין הם מעונינים, מתכוונים ורוצים לשתף איש את משנהו באופן מלא בכלל נכסיהם.

למעשה כל אחד מהם מנהל את עניניו הכלכליים באופן שאינו חשוף וגלוי למשנהו – ניסים מחלק את כספו ונכסיו אף לנשים אחרות תוך קיום חיים זוגיים מלאים עימן בגלוי ובידיעת אידית,

ואילו אידית המתעקשת, על אף דרכו זו, על שימור וקיום חיי הנישואין עימו, צוברת לעצמה את צבירותיה הכספיות לצרכיה וענייניה.

בית המשפט קבע כי שיתופיות כזו מצדיקה חלוקה לא שיוויונית של כלל הכספים והזכויות סוציאליות והפנסיוניות שנצברו על ידם, באופן שניסים, אשר צבר כספים וזכויות באופן ניכר יותר מאשר אידית, יקבל 70% מהכספים והזכויות הכספיות הסוציאליות והפנסיוניות ואילו התובעת תקבל 30% מהם.

מחלוקת רביעית: דירת "המאהבת"

אידית טענה כי גם הדירה של "המאהבת" מקורה בקנייה בכספים משותפים ושוב נעשה ניסיון להבריח את הדירה ממנה על ידי רישומה על שם המאהבת. מאידך אידית לא סתרה את טענתו של ניסים לפיה יתרת התשלומים בגין הדירה אשר שולמו לאחר מועד הקרע שולמו באמצעות הלוואה כספית שנלקחה על ידו. ולא הוכח אחרת.

משכך זכתה אידית רק במחצית מן הכספים ששולמו על דירת המאהבת כל עוד שולמו טרם מועד הקרע ומה ששולם לאחר מועד הקרע נקבע כי לאידית אין זכויות.

לדעת עוה"ד לוסי מאיר, הייחודיות של פסק הדין היא בקונסטרוקציה שבית המשפט "בונה" לצורך יישום חלוקה לא שיוויונית ברכוש בין בני זוג, סמכות הקיימת לבית המשפט אולם נעשה בה שימוש בצמצום.

יש שיאמרו כי הבעל קיבל "פרס" על בגידותיו ויש שיאמרו כי יש צדק בחלוקה לא שיווינית שעה שבני הזוג מצויים בפירוד ממושך ומוחלט ומכאן ההצדקה כי לא כל אשר נצבר לאחד מבני הזוג שייך למשנהו שעה שאינו אפילו גר עימו! מה דעתכם?

תחומי ההתמחות שלנו:

התמחות מיוחדת בייצוג צדדים להליכי גירושין, תוך הקפדה על תכנון אסטרטגיה פרטנית וליווי אישי עד לתום ההליכים…

ייעוץ וליווי משפטי בהליכים לצורך חלוקת רכוש בין בני זוג שנפרדו, בהסכמה או באמצעות בית המשפט…

בעת ניסוח צוואה נדרשת מאיתנו אחריות גדולה כלפי המצווה והשארים. ניסוח צוואה מדוייק ימנע מאבקים בעתיד…

עו"ד לוסי מאיר הנה מגשרת מוסמכת בעלת ניסיון והתמחות בהליכי גישור בין בני זוג כאלטרנטיבה למאבקי גירושין…

דיני המשפחה מציגים אתגרים רבים בכל הנוגע לניסוח הסכמים משפטיים מורכבים מסוגים רבים ולמטרות מגוונות…

הילדים חשובים יותר מהכל – זאת לא רק סיסמא אלא דרך חיים. אנחנו כאן על מנת לשמור על האינטרסים שלך…

בין אם המדובר על מזונות ילדים ו/או מזונות אישה, לפני או לאחר הליכי הגירושין, לעו"ד לוסי מאיר ידע וניסיון נרחב בתחום…

רוצה לקבל הכרה בזכויות של ידועים בציבור? למשרדנו ניסיון רב בטיפול אפקטיבי בזכויות של ידועים בציבור…

משרדה של עו"ד לוסי מאיר מתמחה בטיפול משפטי מהיר ואפקטיבי לצורך מינוי אפוטרופוס על פי דין…

לקוחות ממליצים:

"זר לא יבין את התהליך הקשה, מלבד מי שעבר גירושין…לצד מקצוענות ראויה להתפעלות היית לי לעוגן בים סוער… אני משוכנע ומודע מה הייתה תרומתך עבורי ועבור ילדי כאשת מקצוע מהשורה הראשונה"
י.א – מרץ 2015
"אני רוצה להודות לך על הטיפול המסור ומקצועי בתביעה שהגשתי נגד בן זוג לשעבר…אני ובתי מודות לך מקרב לב על התוצאה המצוינת שהגעת אליה בביהמ"ש"
ר.ל – אפריל 2015
"אני באופן אישי רוצה להעניק לך הוקרה ומלוא הערכה ולהודות לך על הטיפול המקצועי על ההקשבה והסבלנות, על מהירות התגובה, על המסירות וההקרבה לנתינת השירות"
א.פ – אוקטובר 2014

צור/צרי איתנו קשר
מלא/י פרטים לקבלת ייעוץ אישי מהיר:

 • גישור בהליך גירושין

  גישור בהליך גירושין: גשר של תקשורת ביניכם

  גישור בהליך גירושין למה לבנות חומה שמפרידה בין אנשים כשאפשר בפחות תקציב ועוגמת נפש לבנות גשר שמחבר בין אנשים? בהליך הגישור לא רק שנחסוך עבורכם את ההליכים המשפטיים הקשים הכרוכים בגירושין, עוגמת נפש ועלויות [...]

 • רופא גירושין

  כמה שווה מוניטין של רופא בעת גירושין?

  מוניטין של רופא בגירושין כידוע רופאים רבים נוהגים לעבוד במקביל הן כעצמאים והן כשכירים כך למשל, רופא מומחה, יכול לעבוד בבית חולים, לעבוד בקופת חולים ובנוסף לנהל מרפאה פרטית או שתיים בבעלותו או בבעלות [...]

 • ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

  הדרך המהירה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

  רוצה לצאת עם הילדים לטיול בחו"ל אך גילית בדקה ה-90 כי בת או בן הזוג לשעבר הוציא צו עיכוב יציאה מהארץ? עורכת הדין לוסי מאיר מסבירה כיצד ניתן לפעול בדרך המהירה ביותר על מנת [...]

 • הסכם חלוקת עיזבון - מה הדין?

  הסכם חלוקת עיזבון – מה הדין?

  הסכם חלוקת עיזבון - צוואות וירושות דיני הצוואות והירושות, הינם רובד חשוב וניכר בדיני המשפחה. העיסוק בצוואות וירושות נוגע לכל, ובשל היותו נושא סבוך ומורכב, מומלץ לשאוב מידע ולו הבסיסי ביותר, בכל הקשור לנושא. בבוא [...]

 • חלוקת ירושה - כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

  חלוקת ירושה – כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

  הכל על חלוקת ירושה   ענייני צוואות וירושות, יכולים לפגוש כל אדם במהלך חייו, הן על ידי כתיבת צוואה בעניינו והן כאשר קרוב אליו נפטר ומוריש לו חלק על פי ירושה או על פי צוואה. [...]

 • צוואות

  צוואות

  הכל בנושא צוואות   צוואה היא אחד המסמכים המשפטיים הנוגעים לכולנו, במסגרתה קובע כל אדם מי יירש את רכושו לאחר פטירתו. עריכת צוואה מעלה שאלות רבות כגון: באיזה שלב בחיים יש לערוך צוואה? האם גם [...]