לייעוץ מיידי התקשרו: 050-4464456 / 03-6529448
לוסי מאיר

פנה/י אלינו לייעוץ משפטי

דיני משפחה | צוואות | ירושות

פנה/י אלינו

מי אנחנו

צוואות הדדיות – מקרה לדוגמא

על צוואות הדדיות

למשרדי הגיעו בני זוג בשנות ה- 80 לחייהם. הגבר היה חולה מאוד וחפץ לערוך צוואה.

במסגרת פגישת הייעוץ, סיפרו לי בני הזוג כי הם בעלים של מספר נכסי מקרקעין בארץ וכן סכומי כסף נזילים בחשבונות בנק שונים בארץ ובחו"ל, אותם הם רוצים להעביר מחו"ל לחשבונות הבנק בישראל – דבר שהתנגדו לו ילדיהם הבגירים.

התנגדות ילדיהם הבגירים לפעולה כה פשוטה שהינה מקור רצונם החופשי של בני הזוג, הדליקו בפני נורה אדומה וכן חשש מפני סכסוכים עתידיים בין האחים על הירושה.

המלצתי אליהם הייתה עריכת צוואה הדדית להבדיל מצוואה פרטית לבעל בלבד.

בצוואה כזו, כך הסברתי, מקובל לקבוע כי לאחר פטירת אחד מבני הזוג, בן הזוג הנותר בחיים יורש אותו ומחזיק בכל הרכוש של שני בני הזוג, כל זאת מתוך מטרה שרק לאחר פטירת בן הזוג השני, ירשו הילדים את הרכוש.

היתרון הנוסף הגלום בעריכת צוואה הדדית בנסיבות כגון אלו, כמו בכל מקרה בו קיים חשש למריבות ו/או סכסוכים עתידיים בין האחים על הירושה, הינה כי מעת שהבעל ילך לעולמו הרי הכל עובר לאשתו, לרבות בית המגורים, וכך למעשה לא יכולים הילדים (שאינם עדיין יורשים או זכאים ע"פ הירושה) להוציא את האם מבית מגוריה ולמכור את הדירה.

כך הבטחנו לאם מקום מגורים לכל ימי חייה (לאחר מותו של הבעל), ובמקביל מנענו סכסוכים עתידיים בין האחים עצמם ובעיקר בין הילדים לאימם.

אשמח לייעץ גם לך, לחצ/י כאן לפנייה ולקבלת ייעוץ משפטי אישי

בוגרת הפקולטה למשפטים במכללת "הקריה האקדמית אונו" ובעלת תואר ראשון במשפטים (LLB) בהצטיינות. הוסמכה לעסוק בתחום עריכת דין בשנת 2004. משרד עו"ד לוסי מאיר, המתמחה בדיני משפחה וירושה, מאופיין ביכולת מקצועית גבוהה לתכנון אסטרטגיה וליישום תכנית רב-שלבית שמבטיחה את טובת הלקוח ואת השגת מטרותיו. תשומת לב רבה ניתנת לאופיו, לרצונותיו ולציפיותיו של הלקוח מן ההליך המשפטי. כל תיק זוכה לטיפול מקצועי בהתאם לנסיבות המקרה המיוחדות. המשרד מעודכן במתרחש בעולם המשפט בכלל ובתחום דיני משפחה וירושה בפרט. חיבור למקורות מידע משפטיים מבטיח עדכונים שוטפים בתחום המשפט ובתקדימים משפטיים. כתבי הדין היוצאים מן המשרד נתמכים בפסיקה חדשנית בתחום דיני המשפחה.

Leave A Comment

Call Now Button
לייעוץ מיידי - לחצו כאן

לייעוץ מיידי

התקשרו:

050-4464456

03-6529448

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופס
 

משרד עורכי דין לוסי מאיר

לייעוץ מיידי - לחצו כאן

לייעוץ מיידי

התקשרו:

050-4464456

03-6529448

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופס
 

משרד עורכי דין לוסי מאיר

דילוג לתוכן