חיפוש
Close this search box.

איך נקבע מחיר עורך דין גירושין?

אז כמה עולה עורך דין גירושין? זוהי אחת השאלות הבוערות שמעסיקות כל אדם הנכנס להליכים אלו. וכמו במקרים רבים אחרים, גם כאן התשובה אינה אחידה ומשתנה מאוד – לא רק בגלל ההבדלים בתעריפים של עורכי הדין, אלא שהדבר תלוי גם בכם. כלומר, האם תבחרו להגיע להסכמות בדרך של גישור מחוץ לכותלי בית המשפט, או שתחליטו להסיר את הכפפות ולהגיש תביעות לבית המשפט לענייני משפחה. אם תבחרו לנהל מו"מ כאשר כל צד מיוצג על ידי עורך דין מטעמו – זו הדרך הקצרה ביותר, זולה מתביעות והטובה ביותר לנפש שלכם ושל הילדים שלכם. כל דרך שתבחרו ההבדלים יכולים להגיע לסכומים משמעותיים.

הוצאות לא מבוטלות על הליכים משפטיים

אמנם, במידה ומחליטים ללכת אל בית המשפט או בית הדין מחיר עורך דין גירושין יהיה ההוצאה הגדולה ביותר. עם זאת, ראוי לזכור כי קיימות הוצאות נוספות המשתנות בהתאם להליכים. לדוגמא, בבתי המשפט לענייני משפחה קיימות אגרות לתביעות השונות, כגון תביעת מזונות או מדור, תביעת החזקת ילדים, ואף אגרות שיכולות להגיע לאלפי שקלים – למשל תביעת איזון משאבים ופירוק שיתוף, או תביעה לסכום קצוב. מעבר לכך, אין זה נדיר שבהליכי גירושין נדרשות עלויות נוספות, כגון חוות דעת של שמאי, של פסיכולוג, של אקטואר לצורך איזון משאבים ונכסים לא מוחשיים, ועוד.

שכר הטרחה של עורך דין גירושין

כאמור, עלות  עורך דין גירושין היא ההוצאה הגדולה ביותר, ובוודאי אם מחליטים להגיש תביעות. בתור התחלה, לפני שמבצעים צעד כלשהו חשוב מאוד ואף חיוני להגיע לפגישת ייעוץ שבה יוסברו לכם הזכויות שלכם, איך מתנהל ההליך, איך מתחילים בכלל, האפשרויות או יותר נכון האלטרנטיבות הקיימות מעבר למאבקים בבית משפט ובתי הדין וכלל המשמעויות, במשרד עורכת דין מאיר, בפגישת הייעוץ תיבנה עבורכם מפה אסטרטגית להתנהלות נכונה המובילה לתוצאה הטובה ביותר מבחינתכם. פגישה כזו אמורה בהחלט למנוע שגיאות חמורות שיעלו ביוקר בהמשך הדרך, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה נפשית.

מטבע הדברים, יש לכל עורך דין גירושין מחיר שונה עבור שעת הייעוץ, המבטא את ניסיונו, כישוריו והמוניטין שלו. לעיתים קרובות, הקשר בין העלויות לבין התועלת וההצלחה שלכם בתהליך הינו מוצדק, ודווקא בשל כך כדאי להשוות מחירים ולהתרשם מיכולותיו המוכחות של עורך הדין, למשל דרך המדיה הדיגיטלית, דרך הופעות בתקשורת, דרך המלצות מלקוחות קיימים וכדומה.

כמה עולה עורך דין גירושין

עלויות עורך דין בהליכי גירושין בבית המשפט ובבית הדין הרבני

עלויות שכר הטרחה גבוהות בהרבה כאשר מדובר בהגשת תביעות וייצוג בפני הערכאות, כאשר בדרך כלל קיים תמחור כללי לגבי הגשת וניהול התביעות, הכוללות מספר דיונים. יש לזכור כי בבתי המשפט לענייני משפחה יש להגיש תביעות נפרדות להחזקת הילדים וזמני השהות, לחלוקת הרכוש ולמזונות, כך שלעיתים כורכת העלות את כלל התביעות, ולעיתים התמחור מבוצע בנפרד.

בכל מקרה, גם כאן ישנם פרמטרים שונים, הכוללים את כמות התביעות, מורכבות התביעה, אורך הזמן שיתנהל התיק על פי הערכת עורך דין גירושין מנוסה וותיק שיכול בהחלט להעריך זמן תיק ועוד.חשוב לבדוק שההסכם עם עורך הדין מציין בפירוט את שכר הטרחה ואת השירות והתמורה המתקבלת תמורתו. לפיכך עליכם לשים לב לעלויות הנוספות לכל דיון. בנוסף, יש לקחת בחשבון שאם יהיה צורך בניהול וייצוג בהגשת ערעורים, הרי שהליכים אלו אינם כלולים בהסכם הראשונים ועוד.

המחיר חשוב, אין ספק, מכיוון שבדיני משפחה כל טעות יכולה להגיע למאות ומיליוני שקלים, כל טעות יכולה לעלות ביוקר! לנפש שלכם, להתפתחותה התקינה של ילדכם, יותר חשוב לבחור עורך דין ותיק, מנוסה, שעוסק אך ורק בתחום דיני משפחה, שהינו תחום מיוחד הן במורכבות המשפטית שלו (דינמיות של פסיקה שמשתנה כל הזמן, היכרות עם ההלכה היהודית) והן במורכבות הרגשית שלו. אחרי שמצאתם את עורכת הדין מתאימה בותק, בניסיון, בכימיה, אחרי שמצאתם כי יש לכם אמון בה שתמנע מכם טעויות ונזקים כספיים ונפשיים, אז בדקו גם את המחיר של מניעת הטעויות והנזקים שעורכת הדין שבחרתם, שתלווה אתכם בתהליך הגירושין.

למידע נוסף ולקבלת ליווי משפטי

כאמור, הצעד הנבון ביותר מכל הבחינות הוא להתחיל עם פגישת ייעוץ אסטרטגית, ומשם להמשיך. בנוסף, העלויות יהיו נמוכות משמעותית ככל שתבחרו לסיים את ההליכים מחוץ לכותלי בית המשפט.

לקבלת עוד מידע על ההתייעצות ובניית מפה אסטרטגית שמתאימה לכם במשרדנו, הנכם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 0524667899 או באתר.

אהבתם? שתפו...

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
ווטסאפ
אימייל
עו"ד לוסי מאיר

עו"ד לוסי מאיר

בוגרת הפקולטה למשפטים במכללת "הקריה האקדמית אונו" ובעלת תואר ראשון במשפטים (LLB) בהצטיינות. הוסמכה לעסוק בתחום עריכת דין בשנת 2004. משרד עו"ד לוסי מאיר, המתמחה בדיני משפחה וירושה, מאופיין ביכולת מקצועית גבוהה לתכנון אסטרטגיה וליישום תכנית רב-שלבית שמבטיחה את טובת הלקוח ואת השגת מטרותיו. תשומת לב רבה ניתנת לאופיו, לרצונותיו ולציפיותיו של הלקוח מן ההליך המשפטי. כל תיק זוכה לטיפול מקצועי בהתאם לנסיבות המקרה המיוחדות. המשרד מעודכן במתרחש בעולם המשפט בכלל ובתחום דיני משפחה וירושה בפרט. חיבור למקורות מידע משפטיים מבטיח עדכונים שוטפים בתחום המשפט ובתקדימים משפטיים. כתבי הדין היוצאים מן המשרד נתמכים בפסיקה חדשנית בתחום דיני המשפחה.

הגעתם לכאן, מגיע לכם יותר!

רוצים לדעת איך מנהלים מו"מ מתוחכם ומגיעים להסכם גירושין שמשיג לך יותר?
רוצים גם אתם לדעת את הסודות ולהתגרש במינימום זמן ונזק נפשי ומקסימום שיבעות רצון?
רוצים להיות חלק בסטיסטיקה של אחוזי ההצלחה הגבוהים של משרדינו?
מוזמנים להיכנס לסדרת הסרטונים הקצרה, שתעשה לכם סדר

השאירו מייל… וישלח אלייכם במיידית


אם עדיין נותרו שאלות, דאגות, חששות אל תדאגו אצלנו כל התשובות הפתרון בידיעתנו ובידנו – בהתחייבות!

חסרים לכם נתונים? מלאו את הפרטים ונשמח לרתום את הניסיון שלנו גם עבורכם

דילוג לתוכן