ליווי משפטי רגיש ומקצועי
פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

כשמדובר במשפחה שלך, אין תחליף לייעוץ משפטי מקצועי והולם.

פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

עורך דין דיני משפחה – תחומי עיסוק וליווי משפטי מקצועי

לעיתים רבות, כמו בכל קבוצה שמנהלת יחסי גומלין קרובים, גם במשפחה עשויים לצוץ קונפליקטים שיש להסדיר מראש או לפתור אל מול בית המשפט. עורך דין דיני משפחה שבחר להתמחות באופן ספציפי ובלעדי בתחום זה, הוא האדם לפנות אליו לייעוץ וליווי מקצועי כאשר עולה בעיה כלשהי במסגרת המשפחתית, וכאן נפרט על תחומי העיסוק הספציפיים בתחום דיני משפחה.

גירושין

עורך דין דיני משפחה מסייע ללקוחותיו לעבור תקופה רוויה בשלל תחושות רגשיות מן הקצה אל הקצה וזאת בעת ההתלבטות ו/או קבלת ההחלטה לגירושין ראשית לכל  מייעץ עורל דין דיני משפחה לצד הראשון שמבקש ליזום את התהליך לאיזו ערכאה משפטית ייטב לו לפנות (בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני). בהמשך מנחה עורך הדין אילו הוכחות או ראיות יש להציג ואף מייצג ומלווה את לקוחותיו באולמות בית המשפט או בית הדין הרבני לאורך כל הדרך ועד להגעה להסכם גירושין כולל או פסק דין סופי. עורך הדין אף מסוגל לפעול כמגשר ולעזור לבני הזוג שמסיימים את הקשר הממוסד שלהם לנסח הסכם גירושין מרצון, ובכך למנוע את ההגעה להכרעת בית המשפט במקרים המתאימים ובעת שעורך הדין הוסמך כמגשר.

הסכמים

הזכרנו את הסכם הגירושין שאותו ניתן לערוך בפרידה ולאשר אותו בבית המשפט ללא הצורך בגשת תביעה. בנוסף, כל עורך דין דיני משפחה עוסק רבות גם בעריכת הסכמים נוספים שעוזרים להתנהל טוב יותר לקראת פרידה בין בני זוג נשואים או מערכות יחסים אחרות, כגון הסכם הורות משותפת, הסכם שלום בית לחילופין גירושין, הסכם ממון והסכם ידועים בציבור. כל ההסכמים הללו צריכים לעבור את אישור בית המשפט על מנת שיהיו תקפים.

ירושות וצוואות

ירושה הינה החלוקה של עזבונותיו של מנוח ליורשיו החוקיים. נהוג להבדיל בין הצוואה עצמה שנכתבה ונחתמה מראש על ידי המנוח לבין צו ירושה אשר מתקיים בהיעדר צוואה, כלומר, כאשר המנוח לא השאיר  אחריו מסמך משפטי שמורה על החלוקה בהתאם לרצונו. עורך דין דיני משפחה אמון בנושא זה גם על ניסוח הצוואה והפקדתה ברשם הירושות במידת הצורך כמו גם יצירת מערך ראיות סביב הצוואה שיסייע בעת וככל שישנו סכסוך צוואות וכמו כן, הוא עוזר לבני המשפחה לנהל מחלוקות שונות לאחר פטירתו של המנוח. מחלוקות אלו כוללות השגות/תקיפת על הצוואה ועריכת הסכמים קשורים כגון חלוקה בין יורשה, צו התנגדות לצו ירושה או צוואה וכו'.

אלימות במשפחה

גם מקרי אלימות ועבירות מין הינם חלק בלתי נפרד למרבה הצער במשפחות רבות בישראל. כמובן שכאשר מתרחשים מקרים שכאלו יש לפנות אל המשטרה מוקדם ככל שאפשר אך יחד עם זאת רצוי לקבל ייעוץ מקצועי מאת עורך דין לענייני משפחה שמתמחה בכך ואף טרם הפנייה למשטרה. עורך הדין יכול לבקש צו הרחקה\הגנה כנגד התוקף ו/או שלל צווים אחרים המשיגים את אותה תוצאה של הרחקה מבלי השימוש בצווי הרחקה, הכל תלוי נסיבות התיק, ובמידה ונגרם נזק אף לכוון את התביעה לכיוון הנזיקי ולתבוע פיצויים בהמשך.

מפאת מורכבות ורגישות הנושאים המשפטיים הנוגעים בענייני משפחה, חשוב להתקשר אך ורק עם עורך דין דיני משפחה העוסק בתחום דיני המשפחה באופן בלעדי ובעל ניסיון, וזאת על מנת שההליך יהיה קצר, יעיל ועם כמה שפחות משקעים רגשיים, שלא יועילו לאף אחד מהצדדים.

תחומי ההתמחות שלנו:

סמל גירושין

התמחות מיוחדת בייצוג צדדים להליכי גירושין, תוך הקפדה על תכנון אסטרטגיה פרטנית וליווי אישי עד לתום ההליכים…

סמל חלוקת רכוש

ייעוץ וליווי משפטי בהליכים לצורך חלוקת רכוש בין בני זוג שנפרדו, בהסכמה או באמצעות בית המשפט…

סמל צוואות

בעת ניסוח צוואה נדרשת מאיתנו אחריות גדולה כלפי המצווה והשארים. ניסוח צוואה מדוייק ימנע מאבקים בעתיד…

סמל גישור

עו"ד לוסי מאיר הנה מגשרת מוסמכת בעלת ניסיון והתמחות בהליכי גישור בין בני זוג כאלטרנטיבה למאבקי גירושין…

סמל הסכמים

דיני המשפחה מציגים אתגרים רבים בכל הנוגע לניסוח הסכמים משפטיים מורכבים מסוגים רבים ולמטרות מגוונות…

סמל משמורת

הילדים חשובים יותר מהכל – זאת לא רק סיסמא אלא דרך חיים. אנחנו כאן על מנת לשמור על האינטרסים שלך…

סמל מזונות

בין אם המדובר על מזונות ילדים ו/או מזונות אישה, לפני או לאחר הליכי הגירושין, לעו"ד לוסי מאיר ידע וניסיון נרחב בתחום…

סמל ידועים בציבור

רוצה לקבל הכרה בזכויות של ידועים בציבור? למשרדנו ניסיון רב בטיפול אפקטיבי בזכויות של ידועים בציבור…

סמל אפוטרופסות

משרדה של עו"ד לוסי מאיר מתמחה בטיפול משפטי מהיר ואפקטיבי לצורך מינוי אפוטרופוס על פי דין…

לקוחות ממליצים:

"זר לא יבין את התהליך הקשה, מלבד מי שעבר גירושין…לצד מקצוענות ראויה להתפעלות היית לי לעוגן בים סוער… אני משוכנע ומודע מה הייתה תרומתך עבורי ועבור ילדי כאשת מקצוע מהשורה הראשונה"
י.א – מרץ 2015
"אני רוצה להודות לך על הטיפול המסור ומקצועי בתביעה שהגשתי נגד בן זוג לשעבר…אני ובתי מודות לך מקרב לב על התוצאה המצוינת שהגעת אליה בביהמ"ש"
ר.ל – אפריל 2015
"אני באופן אישי רוצה להעניק לך הוקרה ומלוא הערכה ולהודות לך על הטיפול המקצועי על ההקשבה והסבלנות, על מהירות התגובה, על המסירות וההקרבה לנתינת השירות"
א.פ – אוקטובר 2014
לקוחות ממליצים

צור איתנו קשר
מלא/י פרטים לקבלת ייעוץ אישי מהיר:

  • גישור בהליך גירושין

   גישור בהליך גירושין: גשר של תקשורת ביניכם

   גישור בהליך גירושין למה לבנות חומה שמפרידה בין אנשים כשאפשר בפחות תקציב ועוגמת נפש לבנות גשר שמחבר בין אנשים? בהליך הגישור לא רק שנחסוך עבורכם את ההליכים המשפטיים הקשים הכרוכים בגירושין, עוגמת נפש ועלויות [...]

  • רופא גירושין

   כמה שווה מוניטין של רופא בעת גירושין?

   מוניטין של רופא בגירושין כידוע רופאים רבים נוהגים לעבוד במקביל הן כעצמאים והן כשכירים כך למשל, רופא מומחה, יכול לעבוד בבית חולים, לעבוד בקופת חולים ובנוסף לנהל מרפאה פרטית או שתיים בבעלותו או בבעלות [...]

  • ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

   הדרך המהירה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

   רוצה לצאת עם הילדים לטיול בחו"ל אך גילית בדקה ה-90 כי בת או בן הזוג לשעבר הוציא צו עיכוב יציאה מהארץ? עורכת הדין לוסי מאיר מסבירה כיצד ניתן לפעול בדרך המהירה ביותר על מנת [...]

  • הסכם חלוקת עיזבון - מה הדין?

   הסכם חלוקת עיזבון – מה הדין?

   הסכם חלוקת עיזבון - צוואות וירושות דיני הצוואות והירושות, הינם רובד חשוב וניכר בדיני המשפחה. העיסוק בצוואות וירושות נוגע לכל, ובשל היותו נושא סבוך ומורכב, מומלץ לשאוב מידע ולו הבסיסי ביותר, בכל הקשור לנושא. בבוא [...]

  • חלוקת ירושה - כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

   חלוקת ירושה – כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

   הכל על חלוקת ירושה   ענייני צוואות וירושות, יכולים לפגוש כל אדם במהלך חייו, הן על ידי כתיבת צוואה בעניינו והן כאשר קרוב אליו נפטר ומוריש לו חלק על פי ירושה או על פי צוואה. [...]

  • צוואות

   צוואות

   הכל בנושא צוואות   צוואה היא אחד המסמכים המשפטיים הנוגעים לכולנו, במסגרתה קובע כל אדם מי יירש את רכושו לאחר פטירתו. עריכת צוואה מעלה שאלות רבות כגון: באיזה שלב בחיים יש לערוך צוואה? האם גם [...]