אסטרטגיה מנצחת לגירושין
פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

התמחות ספציפית וניסיון רב בניהול הליכי גירושין יעילים ומהירים ככל שניתן

פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

כיצד לנהל משא ומתן אפקטיבי בהליכי גירושין?

מהי האסטרטגיה הטובה יותר בדרך להשיג את מבוקשך בהליך גירושין וכיצד ננהל משא ומתן על הצד הטוב ביותר? המדריך לניהול מו"מ אפקטיבי בהליך גירושין.

מה שמבדיל עורך דין רגיל לעורך דין מעולה בתחום דיני המשפחה הוא הימצאות 2 תכונות קריטיות: אסטרטג ברמה הגבוהה ביותר ויכולות גבוהות בניהול משא ומתן.

בכל ניהול מו"מ רצוי להגיע כשידך על העליונה ובעמדה של כוח! "החפץ בשלום יכוון למלחמה" לרוב, אם תתחיל מיד ברצון עז להגיע להסכם תיתפס כחלש וסביר כי תגיע לוויתורים מפליגים. אבל אם הינך מעוניין באמת להגיע להסכם, רצוי להוביל למצב בו הצד השני רואה ומעריך את כוחך! מעמדה של כוח מגיעים להישגים טובים יותר מאשר מעמדת נחיתות.

הדרכים להגעה להסכם כשידיך על העליונה הן רבות, החל מבחירה נכונה של עו"ד, המשך בכתיבת התביעות הנכונות, הכתבת הטון בהליך, אם משום שהקדמת את הצד השני ואם משום הניסוח הנכון של כתב התביעה והיותו נתמך בראיות למכביר באופן המפתיע ואף גורם לחשש בלב הצד השני וכמובן, ולאורך כל ההליך, הדגשת הטיפול, לא רק בפן המשפטי כי אם בפן הפסיכולוגי, ועבודת עורך דין איתך על בניין חוזק וחוסן נפשי שלך לאורך ההליך שכן רבים הם המקרים של גירושין שהם בסופו של דבר מאבק פסיכולוגי (ובטח כשרוצים להגיע להסכם כולל).

ניהול מו"מ אפקטיבי מהווה כלי הכרחי בהליכי גירושין

עו"ד מנוסה בתחום דיני המשפחה יידע היטב להתמודד עם אתגרים הנראים כאתגרים שקשה לצלוח, עו"ד מנוסה בתחום יידע להתמודד עם מו"מ מורכב, הכולל בתוכו אלמנטים משבריים הנובעים מהאמוציות הגבוהות.

אורי, פנה אליי כשהוא מיוצג על ידי עורך דין אחר, בני הזוג מנהלים הליכים 3 שנים והוא אינו רואה סוף! הוא ציין במפורש כי הוא חש שלעו"ד אין אוריינטציה הסכמית.

אורי פנה אליי בדרישה אחת – לסיים את ההליכים בהסכם גירושין כולל. התיק הסתיים תוך חודש אחד בלבד. חודש אינטנסיבי של פעולות ופגישות מו"מ. הכיצד? הנה מקצת מן התשובות להליך מו"מ אפקטיבי:

 • לפני הכול, יש לעשות סדר וארגון במטרות אותם רוצים להשיג.
 • יש לנסות ולצפות מראש הן ביחד עם הלקוח המכיר היטב את אופיו של בן/בת הזוג טוב מכולם והן אל מול החולשות שלו במערכת המשפטית ככל שנגיע לביהמ"ש או לבית הדין, את כל ההתנגדויות שעשויות להוביל להיתכנות של משבר במסגרת המו"מ, להגביר את המוכנות וההיערכות לניהול המשבר הצפוי כך שהוא לא ימוטט את כל המו"מ ויביא לסיומו מבלי שהשגנו את המטרה.
 • ההתנהלות של כל המשא ומתן ברמת המאקרו תהיה ידועה ללקוח ותיחשב כאסטרטגיה אולם שינוי המשא ומתן בשטח תחשב כטקטיקה להוביל את הצד השני לנקודה אליה נרצה שיגיע.
 • ישנה חשיבות יתרה בהפעלת רגש חיובי בקרב הלקוח/ה בנוגע לניהול המשא ומתן, פעולה זאת הופכת אתכם לבטוחים יותר בעצמכם. מחקרים שנעשו הוכיחו כי במהלך המו"מ, מתדיינים הנמצאים במצב רוח חיובי נוטים להתפלמס פחות, להשתמש פחות באסטרטגיות אגרסיביות, ויותר באסטרטגיות של שיתוף פעולה. דבר זה מעלה את יכולת הצדדים למצוא נקודות הסכמה, ומגדיל את הסיכוי ששני הצדדים ישיגו את מטרותיהם.
 • במהלך המו"מ, כעס מצמצם את טווח הקשב לגורמים מסוימים, ומשנה את המטרה המרכזית מהגעה להסכם לנקמה בצד השני. השאירו את הכעס לבית המשפט.
 • מחשבה גמישה, יצירתיות בפתרון בעיות, כיבוד נקודת המבט של הצד השני, נכונות ללקיחת סיכונים וביטחון עצמי גבוה יותר, הם אלו שיובילו לניהול מו"מ אפקטיבי וכשהתוצאות הרצויות תתקבלנה.
 • דעו, לעיתים נכון אסטרטגית לתת לצד השני להציע הצעה ראשונית ולעיתים טוב יהיה לכם להציע את ההצעה ראשונים. בדרך כלל מי שמציע את ההצעה ראשון, למעשה אומר לך 'זה המינימום שאני מוכן לתת' ומכאן ניתן רק להעלות את הסכומים, ולעיתים מי שמציע את ההצעה הראשונית אומר לך למעשה זה הקו האדום שלי, במידה ותנסה לעבור אותו "יתפוצץ" המו"מ.

  במקרה כזה, אולי כדאי לדחוק הצידה את ההצעה הראשונית, עד לסופו של המו"מ, לאחר שכבר השגתם הסכמות בנושאים אחרים, עד למצב שבו "עכשיו חבל 'לפוצץ' הכל".

ייצוג של עו"ד בתחום דיני המשפחה

בניהול משא ומתן רצוי ליטול ייצוג של עו"ד העוסק בתחום דיני המשפחה ובתחום זה בלבד. רק עו"ד מנוסה, מיומן, העוסק בתחום מידי יום ביומו, רכש ניסיון רב בניהול מו"מ בתיקי משפחה אשר מנוהלים בין היתר באמוציות גבוהות במיוחד שבין הצדדים, ימנע "פיצוץ" המו"מ ויצליח לגשר על האמוציות ועל הפערים ולהוביל דרך של פשרה, תוך איזונים בין האינטרסים השונים.

ועוד לא דיברנו על ניסוח הסכם הגירושין, שהרי הצלחת המו"מ תוביל לעריכה וניסוח של הסכם גירושין; גם כאן רצוי שהדבר ייעשה על ידי עו"ד מיומן ומנוסה בתחום דיני המשפחה, על ההסכם להיות מובן לצדדים, ברור, מדויק וחד משמעי באופן שאינו מצריך פרשנות.

אנחנו נמצאים במשא ומתן באופן שגרתי ויום יומי, אף מבלי שנשים לב לכך: עם בן הזוג, עם הילדים, עם קולגה לעבודה, עם פקיד הבנק, מול שירות הלקוחות של החברה הסלולרית.

אולם, למו"מ לגירושין אין להגיע 'מבלי שנשים לב לכך'- חייבים להיות מודעים להליך ברמת המאקרו וברמת המיקרו, לבוא עם ידע רב על ההליך, עם ידע רב על הצד השני, להכין את הלקוח ברמת האסטרטגיה, הטקטיקה וברמה הנפשית – חוסן נפשי הוא כוח! בפרט בניהול מו"מ, בן הזוג המפגין חוסן נפשי, סבלנות, נחישות ודבקות במטרה מגיע להישגים טובים יותר שכן הצד השני יטה לפשרות כואבות כאשר הוא מעריך את הכוח שלך להמשיך בהליכים.

תחומי ההתמחות שלנו:

סמל גירושין

התמחות מיוחדת בייצוג צדדים להליכי גירושין, תוך הקפדה על תכנון אסטרטגיה פרטנית וליווי אישי עד לתום ההליכים…

סמל חלוקת רכוש

ייעוץ וליווי משפטי בהליכים לצורך חלוקת רכוש בין בני זוג שנפרדו, בהסכמה או באמצעות בית המשפט…

סמל צוואות

בעת ניסוח צוואה נדרשת מאיתנו אחריות גדולה כלפי המצווה והשארים. ניסוח צוואה מדוייק ימנע מאבקים בעתיד…

סמל גישור

עו"ד לוסי מאיר הנה מגשרת מוסמכת בעלת ניסיון והתמחות בהליכי גישור בין בני זוג כאלטרנטיבה למאבקי גירושין…

סמל הסכמים

דיני המשפחה מציגים אתגרים רבים בכל הנוגע לניסוח הסכמים משפטיים מורכבים מסוגים רבים ולמטורת מגוונות…

סמל משמורת

הילדים חשובים יותר מהכל – זאת לא רק סיסמא אלא דרך חיים. אנחנו כאן על מנת לשמור על האינטרסים שלך…

סמל מזונות

בין אם המדובר על מזונות ילדים ו/או מזונות אישה, לפני או לאחר הליכי הגירושין, לעו"ד לוסי מאיר ידע וניסיון נרחב בתחום…

סמל ידועים בציבור

רוצה לקבל הכרה בזכויות של ידועים בציבור? למשרדנו ניסיון רב בטיפול אפקטיבי בזכויות של ידועים בציבור…

סמל אפוטרופסות

משרדה של עו"ד לוסי מאיר מתמחה בטיפול משפטי מהיר ואפקטיבי לצורך מינוי אפוטרופוס על פי דין…

לקוחות ממליצים:

"זר לא יבין את התהליך הקשה, מלבד מי שעבר גירושין…לצד מקצוענות ראויה להתפעלות היית לי לעוגן בים סוער… אני משוכנע ומודע מה הייתה תרומתך עבורי ועבור ילדי כאשת מקצוע מהשורה הראשונה"
י.א – מרץ 2015
"אני רוצה להודות לך על הטיפול המסור ומקצועי בתביעה שהגשתי נגד בן זוג לשעבר…אני ובתי מודות לך מקרב לב על התוצאה המצוינת שהגעת אליה בביהמ"ש"
ר.ל – אפריל 2015
"אני באופן אישי רוצה להעניק לך הוקרה ומלוא הערכה ולהודות לך על הטיפול המקצועי על ההקשבה והסבלנות, על מהירות התגובה, על המסירות וההקרבה לנתינת השירות"
א.פ – אוקטובר 2014
לקוחות ממליצים

צור/צרי איתנו קשר
מלא/י פרטים לקבלת ייעוץ אישי מהיר:

  • גישור בהליך גירושין

   גישור בהליך גירושין: גשר של תקשורת ביניכם

   גישור בהליך גירושין למה לבנות חומה שמפרידה בין אנשים כשאפשר בפחות תקציב ועוגמת נפש לבנות גשר שמחבר בין אנשים? בהליך הגישור לא רק שנחסוך עבורכם את ההליכים המשפטיים הקשים הכרוכים בגירושין, עוגמת נפש ועלויות [...]

  • רופא גירושין

   כמה שווה מוניטין של רופא בעת גירושין?

   מוניטין של רופא בגירושין כידוע רופאים רבים נוהגים לעבוד במקביל הן כעצמאים והן כשכירים כך למשל, רופא מומחה, יכול לעבוד בבית חולים, לעבוד בקופת חולים ובנוסף לנהל מרפאה פרטית או שתיים בבעלותו או בבעלות [...]

  • ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

   הדרך המהירה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

   רוצה לצאת עם הילדים לטיול בחו"ל אך גילית בדקה ה-90 כי בת או בן הזוג לשעבר הוציא צו עיכוב יציאה מהארץ? עורכת הדין לוסי מאיר מסבירה כיצד ניתן לפעול בדרך המהירה ביותר על מנת [...]

  • הסכם חלוקת עיזבון - מה הדין?

   הסכם חלוקת עיזבון – מה הדין?

   הסכם חלוקת עיזבון - צוואות וירושות דיני הצוואות והירושות, הינם רובד חשוב וניכר בדיני המשפחה. העיסוק בצוואות וירושות נוגע לכל, ובשל היותו נושא סבוך ומורכב, מומלץ לשאוב מידע ולו הבסיסי ביותר, בכל הקשור לנושא. בבוא [...]

  • חלוקת ירושה - כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

   חלוקת ירושה – כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

   הכל על חלוקת ירושה   ענייני צוואות וירושות, יכולים לפגוש כל אדם במהלך חייו, הן על ידי כתיבת צוואה בעניינו והן כאשר קרוב אליו נפטר ומוריש לו חלק על פי ירושה או על פי צוואה. [...]

  • צוואות

   צוואות

   הכל בנושא צוואות   צוואה היא אחד המסמכים המשפטיים הנוגעים לכולנו, במסגרתה קובע כל אדם מי יירש את רכושו לאחר פטירתו. עריכת צוואה מעלה שאלות רבות כגון: באיזה שלב בחיים יש לערוך צוואה? האם גם [...]