הילדים שלך לפני הכל.
פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

ליווי וייצוג משפטי מקצועי, בכל הנוגע להסדרי שהייה, משמורת ילדים ומזונות

פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

הכיצד מהפכת המזונות, בע"מ 919/15, משפיעה על הסכמי גירושין ועל ניסוח הסכמי גירושין בפרט?

אחד הנתונים שאני מאוד גאה בו, הוא העובדה שבשנים האחרונות משרדנו מצליח להוביל תיקי גירושין לסיום בהסכם גירושין כולל, באמצעות ניהול מו"מ אינטנסיבי לצד רגישות גבוהה הנדרשת בתחום שלנו. מבדיקה של נתוני המשרד כ- 67% מן המקרים שנכנסו ויוצגו על ידי משרדנו, ב4 שנים האחרונות הצלחנו להוביל את בני הזוג והמשפחה כולה להסכם גירושין.

ישנם מקרים שמגיעים לגישור במשרדנו, ישנם כאלו שמעדיפים ליטול את ייצוג משרדנו ולצד השני עורך דין מטעמו וכך מתנהל מו"מ בין הצדדים ועורכי דינם, ישנם מקרים בהם ננהל מאבק משפטי אולם גם במקרים אלו, נחפש ולא נשכח לחפש את המקום הנכון, הזמן הנכון והבשלות של הצדדים להציע להתיישב לשולחן המו"מ, ומכאן האחוזים הגבוהים בהם אני גאה.

והנה החלה מהפכת המזונות, שאנחנו מתייחסים אליה בעיקר במקרים המגיעים לכדי מאבק בתוך כותלי בית המשפט, הגיוני, כאשר מדובר במהפכה חדשה שלצידה אין אחידות בפסקי הדין ואחידות בין השופטים.

אלא שמהפכת המזונות, מאז בע"מ 919/15, משפיעה גם ובאופן ישיר על הסכמי גירושין, משפיעה משמעותית על ניסוח חדש שכעת אנו עורכי הדין נדרשים אליו.

והנה לדוגמה מקרה גירושין שהגיע למשרדי בו ייצגתי את הבעל והאב;

לאחר ניהול מו"מ, במספר לא מבוטל של פגישות חלקן ישבנו רק עורכי הדין, חלקן עם הצדדים עצמם ואף עם הורי הצדדים, במסגרת המשא ומתן, הייתה גם חשיפת וגילוי מסמכים בין הצדדים שבסופם של המפגשים האינטנסיביים, הוסכם כי בהתאם לבע"מ לא יהיו מועברים תשלומי מזונות מהאב לאם.

הסכמה זו, לא הגיעה בקלות ולא מבלי ויתורים כספיים שעשו הצדדים האחד כלפי משנהו, אלא שלצד הוויתור הכספי/רכושי של הלקוח שלי, למשרדנו היה חשוב למצוא את הדרך לשמור על האינטרסים של הלקוח שלנו גם שנים קדימה (!).

ולמה הכוונה?

למי שאינו יודע, בעוד עניינים רכושיים שהוסכמו בהסכם גירושין, לא ניתן לפתוח מחדש; הווה אומר, לא יוכל אדם לטעון שנים קדימה כי הוא מבקש את החזר הוויתור הרכושי/כספי,

הרי שאת סוגיית המזונות, משמורת וזמני שהות (הסדרי ראיה) ניתן לפתוח בכל עת – הפסיקה קובעת שילדים אינם כפופים להסכמים שהוריהם עושים, הפסיקה מאפשרת פתיחת תביעות למזונות או זמני שהות (הסדרי ראיה) על אף שיש הסכם גירושין בכפוף להוכחת שינוי נסיבות מהותי ועוד.

מה קורה אם כך לגביי לקוח משרדנו?

יכול שלקוח משרדנו ימצא עצמו גם מוותר כספית היום וגם נתבע במזונות בעוד כמה שנים (!).

מאחר ומשרדנו דוגל בכך שהכול פתיר(!!) מצאנו לנכון להוסיף לסעיף שהיה נהוג במשרדנו עד היום להיכתב, "דבר מה נוסף"

אם קודם לכן, נהגנו לציין כי "הוראות הסכם זה שלובות זו בזו"

הרי שהיום לא התפשרנו והוספנו "וכי לוויתורים הרכושיים מצד הבעל קשר ישיר להסכמות ולקביעות בנוגע למזונות הילדים"

כלומר: היה ובעוד כמה שנים, תחליט האישה לתבוע בניגוד לקבוע בהסכם בעניין המזונות כלומר: פסיקת מזונות או הגדלת מזונות, הרי שוודאי שבית המשפט ישקול בשיקולים שלו לצורך שינוי המזונות או הגדלתם את הוויתורים הרכושיים והכספיים שעשה הבעל.

יכול ובית המשפט יקזז סכומים אלו;

יכול ופתחנו פתח לכך שלא ייתכן יותר חוסר ההוגנות הקיימת ולפיה מזונות ניתן לפתוח מחדש בכל עת בעוד עניינים רכושיים שהוסכמו בהסכם גירושין, לא ניתן לפתוח מחדש

ימים יגידו

אולם, אין ספק כי אנטרסיו של לקוח משרדנו נשמר לשנים קדימה(!)

אין ספק כי מהפכת המזונות משפיעה באופן ישיר גם על הסכמי גירושין, ניסוח הסכמי גירושין

וכמובן שנציין, בית המשפט לענייני משפחה אישר את הסעיף וההסכם בכללותו, וניתן לכך תוקף של פסק דין.

חשוב לבחור בעורך דין אשר מקפיד להתעדכן באופן שוטף במתרחש בעולם המשפט, אשר יהיה מוכר לו כל פסק דין שיצא לאחר בע"מ 919/15, כך שהוא ידע ליישם פתרונות ולנהל את עולם הגירושין בכלל והסכמי הגירושין בפרט, ברוח העידן החדש.

נשמח לעמוד גם לשירותך

לוסי מאיר, משרד עורכי דין.

תחומי ההתמחות שלנו:

סמל גירושין

התמחות מיוחדת בייצוג צדדים להליכי גירושין, תוך הקפדה על תכנון אסטרטגיה פרטנית וליווי אישי עד לתום ההליכים…

סמל חלוקת רכוש

ייעוץ וליווי משפטי בהליכים לצורך חלוקת רכוש בין בני זוג שנפרדו, בהסכמה או באמצעות בית המשפט…

סמל צוואות

בעת ניסוח צוואה נדרשת מאיתנו אחריות גדולה כלפי המצווה והשארים. ניסוח צוואה מדוייק ימנע מאבקים בעתיד…

סמל גישור

עו"ד לוסי מאיר הנה מגשרת מוסמכת בעלת ניסיון והתמחות בהליכי גישור בין בני זוג כאלטרנטיבה למאבקי גירושין…

סמל הסכמים

דיני המשפחה מציגים אתגרים רבים בכל הנוגע לניסוח הסכמים משפטיים מורכבים מסוגים רבים ולמטרות מגוונות…

סמל משמורת

הילדים חשובים יותר מהכל – זאת לא רק סיסמא אלא דרך חיים. אנחנו כאן על מנת לשמור על האינטרסים שלך…

סמל מזונות

בין אם המדובר על מזונות ילדים ו/או מזונות אישה, לפני או לאחר הליכי הגירושין, לעו"ד לוסי מאיר ידע וניסיון נרחב בתחום…

סמל ידועים בציבור

רוצה לקבל הכרה בזכויות של ידועים בציבור? למשרדנו ניסיון רב בטיפול אפקטיבי בזכויות של ידועים בציבור…

סמל אפוטרופסות

משרדה של עו"ד לוסי מאיר מתמחה בטיפול משפטי מהיר ואפקטיבי לצורך מינוי אפוטרופוס על פי דין…

לקוחות ממליצים:

"זר לא יבין את התהליך הקשה, מלבד מי שעבר גירושין…לצד מקצוענות ראויה להתפעלות היית לי לעוגן בים סוער… אני משוכנע ומודע מה הייתה תרומתך עבורי ועבור ילדי כאשת מקצוע מהשורה הראשונה"
י.א – מרץ 2015
"אני רוצה להודות לך על הטיפול המסור ומקצועי בתביעה שהגשתי נגד בן זוג לשעבר…אני ובתי מודות לך מקרב לב על התוצאה המצוינת שהגעת אליה בביהמ"ש"
ר.ל – אפריל 2015
"אני באופן אישי רוצה להעניק לך הוקרה ומלוא הערכה ולהודות לך על הטיפול המקצועי על ההקשבה והסבלנות, על מהירות התגובה, על המסירות וההקרבה לנתינת השירות"
א.פ – אוקטובר 2014
לקוחות ממליצים

צור/צרי איתנו קשר
מלא/י פרטים לקבלת ייעוץ אישי מהיר:

 • גישור בהליך גירושין

  גישור בהליך גירושין: גשר של תקשורת ביניכם

  גישור בהליך גירושין למה לבנות חומה שמפרידה בין אנשים כשאפשר בפחות תקציב ועוגמת נפש לבנות גשר שמחבר בין אנשים? בהליך הגישור לא רק שנחסוך עבורכם את ההליכים המשפטיים הקשים הכרוכים בגירושין, עוגמת נפש ועלויות [...]

 • רופא גירושין

  כמה שווה מוניטין של רופא בעת גירושין?

  מוניטין של רופא בגירושין כידוע רופאים רבים נוהגים לעבוד במקביל הן כעצמאים והן כשכירים כך למשל, רופא מומחה, יכול לעבוד בבית חולים, לעבוד בקופת חולים ובנוסף לנהל מרפאה פרטית או שתיים בבעלותו או בבעלות [...]

 • ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

  הדרך המהירה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

  רוצה לצאת עם הילדים לטיול בחו"ל אך גילית בדקה ה-90 כי בת או בן הזוג לשעבר הוציא צו עיכוב יציאה מהארץ? עורכת הדין לוסי מאיר מסבירה כיצד ניתן לפעול בדרך המהירה ביותר על מנת [...]

 • הסכם חלוקת עיזבון - מה הדין?

  הסכם חלוקת עיזבון – מה הדין?

  הסכם חלוקת עיזבון - צוואות וירושות דיני הצוואות והירושות, הינם רובד חשוב וניכר בדיני המשפחה. העיסוק בצוואות וירושות נוגע לכל, ובשל היותו נושא סבוך ומורכב, מומלץ לשאוב מידע ולו הבסיסי ביותר, בכל הקשור לנושא. בבוא [...]

 • חלוקת ירושה - כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

  חלוקת ירושה – כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

  הכל על חלוקת ירושה   ענייני צוואות וירושות, יכולים לפגוש כל אדם במהלך חייו, הן על ידי כתיבת צוואה בעניינו והן כאשר קרוב אליו נפטר ומוריש לו חלק על פי ירושה או על פי צוואה. [...]

 • צוואות

  צוואות

  הכל בנושא צוואות   צוואה היא אחד המסמכים המשפטיים הנוגעים לכולנו, במסגרתה קובע כל אדם מי יירש את רכושו לאחר פטירתו. עריכת צוואה מעלה שאלות רבות כגון: באיזה שלב בחיים יש לערוך צוואה? האם גם [...]