פתרונות יצירתיים בחלוקת רכוש
פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

הדרך לחלוקת הרכוש יכולה להיות קלה, קצרה ונטולת מאבק

פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

חלוקת עסק או חברה משפחתית בגירושין

אם לא די בכך שהליכי חלוקת רכוש בגירושין אינם מספיק מסובכים, אז כשמדובר בחברה משפחתית או בעסק משותף, הדברים אף עלולים להפוך למורכבים ולטעונים עוד יותר.

במקרים אלו מגייסת עורכת הדין לוסי מאיר את כל המקצועיות והניסיון שלה בתחום החברות המשפחתיות, במטרה למנוע סיבוכים מיותרים.

כשבני זוג מתגרשים, קיימת סבירות כי העסק המשפחתי יפגע גם הוא. אחד האתגרים החשובים העומדים בפני עו"ד גירושין, כאשר קיימת סוגיה הכוללת חברת או עסק משפחתי, הוא לנסות למזער נזקים בפגיעה של עסק משפחתי ו/או חברה משפחתית, לטובת כלל המעורבים.

עסק משפחתי אינו חייב להיות עסק בו מעורבים שני בני הזוג באופן ישיר. בעסק משפחתי, אחד מבני הזוג יכול להיות המנהל בפועל, בעוד שהסטטוס של בן הזוג השני כשכיר או כעצמאי כלל אינו רלוונטי, כיון שהמשפחה כולה נהנית מפירות העסק.

במקרה של גירושין בין בעלי חברה או עסק משפחתי, הפסיקה קובעת ככלל כי יש לחלק את העסק באופן שווה, על פי חוקי חלוקת רכוש, וכמובן שלכלל חריגים אשר יופעלו בנסיבות המתאימות.

מצד שני, ועוד לפני חלוקת הרכוש או שוויו של העסק המשפחתי, יש לעשות כל מאמץ במהלך ההליכים שלא לפגוע בעסק, כיון שהוא משמש בין היתר כמקור לפרנסה ו/או כי משום שהוגש במאמץ רב של שנים רבות ו/או כדי שלא לפגוע במוניטין העסק.

למרבה הצער, לעיתים קרובות הליכי גירושין עשויים להוביל להפסקת פעילות החברה באופן מוחלט, על ידי צווי מניעה ואיסור דיספוזציה (לרבות איסור על מכירה / קניה של מניות ו/או כל איסור על פעולה שהינה פעולה שוטפת של העסק באופן העוצר את פעילות העסק) צווי עיקול על הכנסות שאמור לקבל הבעלים ועוד ועוד.

מניסיוני, גירושין יכולים לגרום לכך שספקים יפסיקו לעבוד עם החברה שעה שהיא מצויה תחת סכסוך. למעשה, גירושין יכולים להביא לפגיעה ניכרת בחברה, הן בעיסוקה היום יומי, הן במקור הפרנסה שהיא מביאה והן מבחינת המוניטין ואף לסגירתה.

בעלי חברות ועסקים רבים שעברו חוויית גירושין מעידים על קושי ניכר בניהול העסק בזמן ניהול הליכי הגירושין.

מסיבה זו, בעלי עסקים רבים ייטו בדרך כלל לרצות לסיים את הסכסוך במהירות האפשרית כדי לצמצם את הנזק לעסקים. תפקידו של עו"ד גירושין הינו להיות ערה לרצונו של הלקוח, גם מן ההיבט העסקי.

חשוב לציין כי חברה היא אישיות משפטית נפרדת ולכן יכול ובמקרים הדרושים לכך, ידרש שיתוף פעולה עם עו"ד בתחום דיני החברות, על מנת ליצור צוות משפטי שמגן על האינטרסים של הלקוח בכלל ההיבטים – עוה"ד בתחום דיני החברות ייצג את החברה, בעוד שעוה"ד בתחום דיני המשפחה מייצגת את הבעלים של החברה.

לעיתים מדובר במקרים יחסית פשוטים מבחינה משפטית, אך ישנם גם מקרים מורכבים יותר, הכוללים חברות משפחתיות, חברות ציבוריות, מורשי חתימה, בעלי מניות, הורים וילדים אשר מתפקדים כבעלי תפקידים בחברה, לדוגמא: אב / אם בעלי חברה, בן / בת מנהל/ת דירקטוריון).

לעיתים ידרש מינוי מנהל מיוחד לחברה כדי לוודא שלא מבוצעות פעולות להברחת כספים או פעולות ליצירת מצג שווא באשר לשוויה של החברה ועוד. יש גם לקחת בחשבון את סוגיית השבחת שווי החברה במהלך חיי הנישואין, מן ההיבט של חלוקת הרכוש המשותף.

במקרים מורכבים של חלוקת עסק או חברה משפחתית, אני מגייסת את כל ניסיוני בתחום חברות משפחתיות וחלוקת רכוש על מנת לבצע חלוקת עסק / חברה במינימום של סיבוכים מיותרים.

עורכת הדין לוסי מאיר עושה שימוש בקשריה עם עורכי דין מובילים בתחום המסחר ודיני החברות, על מנת להעניק את השירות המקצועי ביותר בתחום.

בכל שאלה לגבי חלוקה צפויה של חברה או עסק משפחתי ניתן ליצור קשר ולקבל ייעוץ משפטי מעולה.

תחומי ההתמחות שלנו:

התמחות מיוחדת בייצוג צדדים להליכי גירושין, תוך הקפדה על תכנון אסטרטגיה פרטנית וליווי אישי עד לתום ההליכים…

ייעוץ וליווי משפטי בהליכים לצורך חלוקת רכוש בין בני זוג שנפרדו, בהסכמה או באמצעות בית המשפט…

בעת ניסוח צוואה נדרשת מאיתנו אחריות גדולה כלפי המצווה והשארים. ניסוח צוואה מדוייק ימנע מאבקים בעתיד…

עו"ד לוסי מאיר הנה מגשרת מוסמכת בעלת ניסיון והתמחות בהליכי גישור בין בני זוג כאלטרנטיבה למאבקי גירושין…

דיני המשפחה מציגים אתגרים רבים בכל הנוגע לניסוח הסכמים משפטיים מורכבים מסוגים רבים ולמטרות מגוונות…

הילדים חשובים יותר מהכל – זאת לא רק סיסמא אלא דרך חיים. אנחנו כאן על מנת לשמור על האינטרסים שלך…

בין אם המדובר על מזונות ילדים ו/או מזונות אישה, לפני או לאחר הליכי הגירושין, לעו"ד לוסי מאיר ידע וניסיון נרחב בתחום…

רוצה לקבל הכרה בזכויות של ידועים בציבור? למשרדנו ניסיון רב בטיפול אפקטיבי בזכויות של ידועים בציבור…

משרדה של עו"ד לוסי מאיר מתמחה בטיפול משפטי מהיר ואפקטיבי לצורך מינוי אפוטרופוס על פי דין…

לקוחות ממליצים:

"זר לא יבין את התהליך הקשה, מלבד מי שעבר גירושין…לצד מקצוענות ראויה להתפעלות היית לי לעוגן בים סוער… אני משוכנע ומודע מה הייתה תרומתך עבורי ועבור ילדי כאשת מקצוע מהשורה הראשונה"
י.א – מרץ 2015
"אני רוצה להודות לך על הטיפול המסור ומקצועי בתביעה שהגשתי נגד בן זוג לשעבר…אני ובתי מודות לך מקרב לב על התוצאה המצוינת שהגעת אליה בביהמ"ש"
ר.ל – אפריל 2015
"אני באופן אישי רוצה להעניק לך הוקרה ומלוא הערכה ולהודות לך על הטיפול המקצועי על ההקשבה והסבלנות, על מהירות התגובה, על המסירות וההקרבה לנתינת השירות"
א.פ – אוקטובר 2014

צור/צרי איתנו קשר
מלא/י פרטים לקבלת ייעוץ אישי מהיר:

 • גישור גירושין

  גישור גירושין

  הכל על גישור גירושין   מערכת היחסים הזוגית שלכם הגיעה למשבר והחלטתם להיפרד? בחרו בדרך של גישור גירושין! במסגרת גישור לגירושין מגבשים בני הזוג הסכם גירושין הוגן, המספק להם וודאות משפטית וחוסך להם את הזמן [...]

 • גישור בהליך גירושין

  גישור בהליך גירושין: גשר של תקשורת ביניכם

  גישור בהליך גירושין למה לבנות חומה שמפרידה בין אנשים כשאפשר בפחות תקציב ועוגמת נפש לבנות גשר שמחבר בין אנשים? בהליך הגישור לא רק שנחסוך עבורכם את ההליכים המשפטיים הקשים הכרוכים בגירושין, עוגמת נפש ועלויות [...]

 • גישור

  הליך גישור ימנע פרסום מיותר ופגיעה כלכלית

  גישור הינו סוג של הליך המתנהל מחוץ לכותלי בית המשפט במטרה ליישב סכסוך משפטי באופן מהיר, זול וגמיש. המדובר בהליך שמתאים ליישב את כל סוגי הסכסוכים המשפטיים, לרבות סכסוכים מסחריים, עסקיים ואף פליליים. ההליך [...]

 • הסכם חלוקת עיזבון - מה הדין?

  הסכם חלוקת עיזבון – מה הדין?

  הסכם חלוקת עיזבון - צוואות וירושות דיני הצוואות והירושות, הינם רובד חשוב וניכר בדיני המשפחה. העיסוק בצוואות וירושות נוגע לכל, ובשל היותו נושא סבוך ומורכב, מומלץ לשאוב מידע ולו הבסיסי ביותר, בכל הקשור לנושא. בבוא [...]

 • חלוקת ירושה - כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

  חלוקת ירושה – כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

  הכל על חלוקת ירושה   ענייני צוואות וירושות, יכולים לפגוש כל אדם במהלך חייו, הן על ידי כתיבת צוואה בעניינו והן כאשר קרוב אליו נפטר ומוריש לו חלק על פי ירושה או על פי צוואה. [...]

 • צוואות

  צוואות

  הכל בנושא צוואות   צוואה היא אחד המסמכים המשפטיים הנוגעים לכולנו, במסגרתה קובע כל אדם מי יירש את רכושו לאחר פטירתו. עריכת צוואה מעלה שאלות רבות כגון: באיזה שלב בחיים יש לערוך צוואה? האם גם [...]