אלימות במשפחה
פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

התמודדות רגשית ומשפטית עם אלימות במשפחה

פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

אלימות במשפחה

עוה"ד לוסי מאיר בתחום דיני משפחה ועוה"ד אורנת קמרון מהתחום הפלילי מסבירות על הליך פלילי במסגרת תיק גירושין, על צווי הגנה או הרחקה, וכיצד ניתן להימנע מכך!

לוסי מאיר - עורכת דין משפחה | אורנת קמרון - עורכת דין פלילית

את האמת יש לומר – התופעה של הגשת תלונות שווא במשטרה, כחלק מהליך הגירושין, מנוצלת באופן שיטתי במאבקי הגירושין בין בני–הזוג. מדובר בתופעה מוכרת וידועה, ובמידה ומדובר בתלונת שווא – יש למגר עד לאפס!

נהוג לסבור כי התלונה במשטרה תוגש רק בגין אלימות פיזית , אלא שהניסיון מלמד כי במקרים של גירושין, התלונה יכולה להיות מוגשת גם בגין אלימות מילולית או איומים, אלימות מינית, אלימות כלכלית, אלימות נפשית, הטרדה, האזנת סתר, נזק לרכוש במכוון, אלימות כלפי חסרי ישע (קטינים) והיד עוד נטויה…

מטרתו של הליך גירושין – שנפתח באמצעות הגשת תלונה שקרית (על ידי הגבר או האישה) – היא לזכות, כבר בראשית הדרך, בעליונות מול הצד השני, שמתבטאת בראשונה בעליונות מוראלית ושנית, לזכות, כתוצאה מהשלכותיה של הגשת התלונה, ביתרונות בהליך הגירושין. למשל, באמצעות הרחקת הבעל או האישה מדירת/בית המגורים. במקרה זה, לצד שהורחק ונמצא כעת מחוץ לבית, יהיה קושי רב יותר להתמודד עם שלל ההיבטים הנדונים בתקופת הליך הגירושין, לרבות: משמורת, זמני שהות (הסדרי ראיה) עם הילדים, חלוקת רכוש וכן מזונות, לצד הצורך למצוא מקום מגורים אחר, להתמודד עם השלכות כלכליות ועוד.

כעקרון על – במשרדה של עוה"ד לוסי מאיר, במידה ולא מדובר באלימות פיזית אמיתית של ממש, (שהרי אז – יש לטפל בבעיה באמצעים החוקיים הקיימים), הרי שבמקרים שאין צורך של ממש בפנייה למשטרה, עורך דין דיני משפחה יצירתי יעניק ללקוח/ה שלו פתרונות משפטיים נוספים העומדים לרשותו/ה, אשר ישיגו תוצאות זהות להרחקת הבעל או האישה מהבית, מבלי הצורך "להתלכלך" כבר בתחילת ההליך בהליכי שווא, תלונות סרק, דבר שירחיק את הצדדים מכלל אפשרות של הידברות וניסיון להגעה להסדר גירושין כולל, אשר עלותו הכלכלית נמוכה יותר, זמנו קצר יותר ומטיב עבור כל הנפשות הפעולות, ובמקרה בו יש ילדים– טובת הילדים עומדת בראש ובראשונה.

מקרה האקונומיקה –

מקרה שטופל במשרדה של עוה"ד מאיר, הוא מקרה שבו הבעל, בשעת כעס, נטל בקבוק אקונומיקה ושפך על כל בגדי המותגים של האישה.

אין ספק שהמגורים המשותפים יחד, בזמן שמתנהל הליך גירושין, מייצרים מתח, כעס ואירועים כגון אלו. העדפתי להעמיד ללקוחה שלי, בתוך 24 שעות, בקשה למתן צו מדור שקט ושלו. השגנו את הצו והתוצאה – זהה בדיוק להגשת תלונה במשטרה, רק בלי לפתוח בהליך נוסף, שהוא פלילי – חקירות וכיו"ב – לצד הליך הגירושין. הבעל הוצא והורחק מהבית המשותף עד תום הליך הגירושין!

תלונה על האזנת סתר או שלום בית ?

אורן, שיוצג על ידי, עוה"ד לוסי מאיר, מתקשר אליי מחוץ לתחנת משטרה: "אשתי עקבה אחרי, שמה לי מכשיר האזנה – להגיש תלונה?"

אחרי 10 דקות שיחה, מתברר לי שהגבר בגד, נתפס ואם אשתו הייתה מסכימה לקבל אותו בחזרה, היה רוצה שלום בית. אמרתי לו "תחזור הביתה, אל תגיש תלונה. בוא אליי מחר לפגישה". הזוג הזה סיים אצלי בהסכם שלום בית!! לו היה מגיש תלונה, האישה הייתה מתבקשת להגיע לחקירה כבר באותו יום. ביחד עם גילוי הבגידה, זוג כזה היה מגיע לגירושין מכוערים, רק בגלל פזיזות בהגשת תלונה…חבל!

הטלת סנקציות על תלונת שווא בבית המשפט לענייני משפחה

היום, יותר מפעם, ניתנות החלטות שיפוטיות של בתי המשפט לענייני משפחה, המטילות קנסות בדמוי הוצאות משפט, בסכומים לא מבוטלים, במידה והוכח כי היה מדובר בהגשת תלונה שקרית, כשכל מטרתה – להשיג יתרונות משפטיים בהליך הגירושין. לכן, לפני הגשת תלונה – קיימת חשיבות – להקדים מחשבה לפעולה. זאת, לא רק בגלל החשש מקנס כספי (!), אלא גם משום ש– צד שהתברר כי הגיש תלונת סרק, הכרעה שכזו תלווה ותשפיע עליו לאורך כל הליך הגירושין, שהרי בענייני משפחה, יש "שופט אחד למשפחה אחת", שילווה את כל הליך הגירושין, מתחילתו ועד סופו.

משרדנו מעמיד ללקוחותינו שילוב מנצח של מקצוענות וידע משפטי רחב בשני התחומים הרלוונטיים: דיני משפחה והדין הפלילי. במשרדנו קיימת חשיבה לפני מעשה ומתן פתרונות יצירתיים ו/או תחליפיים, אשר ישיגו תוצאות משפטיות דומות, לצד לוחמה כנגד תופעת תלונת השווא.

ומה אם בכל זאת הוגשה כנגדך תלונה בגין אלימות במשפחה (אלמ"ב)? עורכת דין פלילי, אורנת קמרון, מסבירה על גופו של ההליך.

חשוב להבין כי בעקבות מקרי האלימות הרבים במשפחה והאסונות שפקדו קורבנות רבים בשנים האחרונות בישראל – נוטה המשטרה להתייחס בחומרה יתרה וברצינות רבה לכל תלונה שמתקבלת על אלימות במשפחה, מכל סוג.

לכן, חשוב להבין שאם מתנהלת כנגדך חקירה בנושא אלימות במשפחה, הרי שמדובר בחקירה פלילית לכל דבר ועניין. מכאן, קמות לנחקר כל הזכויות הקיימות בהליך הפלילי, ובראש ובראשונה הזכות לייצוג משפטי.

הדברים אלו אף מקבלים משנה תוקף, כאשר מדובר בתלונת שווא – תלונה שקרית חסרת ביסוס – שכל מטרתה לסבך את הנחקר בהליך פלילי ולהסיט את תשומת ליבו מהליכים אחרים.

כמו בכל חקירה פלילית, קיים משקל רב ומכריע להתנהגות ולגרסה הראשונה שמוסר הנחקר בחקירתו במשטרה. בעבירות אלימות במשפחה, מעבר לרגישות ולטיבן המיוחד של עבירות שלכאורה מופנות כנגד בן משפחה, בלא מעט מהמקרים, מעורבים בהגשת התלונה, כל מיני "נשמות טובות" ו"מקורבים" שנשלחו על ידי אחד הצדדים, כדי לסבך את הבעל/האישה בהליך פלילי. בחלק מהמקרים, הדבר אף קורה בעצת עורכי דין חסרי מעוף, חסרי יצירתיות, שפועלים בניגוד לדין ושאינם רואים לנגד עיניהם את מכלול ההשלכות הקיימות כתוצאה מהתנהגות זו, וכן את הסיכון הטמון בהגשת תלונה שקרית.

במקרים שבהם מתברר או עולה חשד, כי מדובר בתלונת שווא, עוה"ד אורנת קמרון פועלת ביצירתיות ובשילוב אנשי מקצוע נוספים, לצורך איסוף ראיות שיהיה בהן כדי להוכיח את גרסתו של הנחקר, את חפותו ואת העובדה כי מדובר בתלונת שווא שמניעיה ברורים.

חשוב לציין כי עבודת איסוף ראיות מצדנו, תסייע בשלב מאוחר יותר גם בהגשת תביעה אזרחית ודרישת פיצויים בגין תלונת השווא.

ייצוג על ידי עורך דין המתמחה ברזי התחום הפלילי ואלימות במשפחה, יכול להביא לביטול תלונת שווא שהוגשה, לסגירת תיק החקירה שנפתח ובכך יכול למנוע את הסתבכותך בהליך פלילי, בהרשעה וברישום הפלילי, אשר גוררים השלכות הרות גורל על עתידכם והמשך חייכם.

חשוב להדגיש כי ככל שהנחקר ישכיל לפנות לעורך דין פלילי, שבקיא בתיקי אלימות במשפחה ובהתנהלות מול המשטרה כגוף חוקר, ולערבו מוקדם יותר (ורצוי לפני שהוא מוסרת גרסה ראשונה), כך ייטב מצבו ויגדל הסיכוי לחלצו מההליך הפלילי, עוד לפני שיוגש בעניינו כתב אישום בעבירות אלימות במשפחה.

שילוב הידע המקצועי של עוה"ד לוסי מאיר ועוה"ד אורנת קמרון, בשאלות החופפות את שני התחומים, תחום הגירושין והתחום הפלילי, מעניק ללקוח יתרון מהותי במענה מקצועי ויצירתי, תוך זמינות גבוהה ביותר, בשל אופיו של ההליך הפלילי וההידרשות להגיע לתחנות המשטרה 24/7. ניסיונן של עורכות הדין לוסי מאיר ואורנת קמרון בשילוב עבודת צוות מהירת תגובה, מעניקים ללקוח שקט נפשי ומענה לסיטואציה שאליה נקלע– הכל תחת קורת גג אחת, באופן דיסקרטי ואישי.

צור קשר

תחומי ההתמחות שלנו:

גירושין

התמחות מיוחדת בייצוג צדדים להליכי גירושין, תוך הקפדה על תכנון אסטרטגיה פרטנית וליווי אישי עד לתום ההליכים…

חלוקת רכוש

ייעוץ וליווי משפטי בהליכים לצורך חלוקת רכוש בין בני זוג שנפרדו, בהסכמה או באמצעות בית המשפט…

צוואות

בעת ניסוח צוואה נדרשת מאיתנו אחריות גדולה כלפי המצווה והשארים. ניסוח צוואה מדוייק ימנע מאבקים בעתיד…

גישור

עו"ד לוסי מאיר הנה מגשרת מוסמכת בעלת ניסיון והתמחות בהליכי גישור בין בני זוג כאלטרנטיבה למאבקי גירושין…

הסכמים

דיני המשפחה מציגים אתגרים רבים בכל הנוגע לניסוח הסכמים משפטיים מורכבים מסוגים רבים ולמטרות מגוונות…

משמורת

הילדים חשובים יותר מהכל – זאת לא רק סיסמא אלא דרך חיים. אנחנו כאן על מנת לשמור על האינטרסים שלך…

מזונות

בין אם המדובר על מזונות ילדים ו/או מזונות אישה, לפני או לאחר הליכי הגירושין, לעו"ד לוסי מאיר ידע וניסיון נרחב בתחום…

ידועים בציבור

רוצה לקבל הכרה בזכויות של ידועים בציבור? למשרדנו ניסיון רב בטיפול אפקטיבי בזכויות של ידועים בציבור…

אפוטרופסות

משרדה של עו"ד לוסי מאיר מתמחה בטיפול משפטי מהיר ואפקטיבי לצורך מינוי אפוטרופוס על פי דין…

לקוחות ממליצים:

"זר לא יבין את התהליך הקשה, מלבד מי שעבר גירושין…לצד מקצוענות ראויה להתפעלות היית לי לעוגן בים סוער… אני משוכנע ומודע מה הייתה תרומתך עבורי ועבור ילדי כאשת מקצוע מהשורה הראשונה"
י.א – מרץ 2015
"אני רוצה להודות לך על הטיפול המסור ומקצועי בתביעה שהגשתי נגד בן זוג לשעבר…אני ובתי מודות לך מקרב לב על התוצאה המצוינת שהגעת אליה בביהמ"ש"
ר.ל – אפריל 2015
"אני באופן אישי רוצה להעניק לך הוקרה ומלוא הערכה ולהודות לך על הטיפול המקצועי על ההקשבה והסבלנות, על מהירות התגובה, על המסירות וההקרבה לנתינת השירות"
א.פ – אוקטובר 2014

צור/צרי איתנו קשר
מלא/י פרטים לקבלת ייעוץ אישי מהיר:

 • גישור בהליך גירושין

  גישור בהליך גירושין: גשר של תקשורת ביניכם

  גישור בהליך גירושין למה לבנות חומה שמפרידה בין אנשים כשאפשר בפחות תקציב ועוגמת נפש לבנות גשר שמחבר בין אנשים? בהליך הגישור לא רק שנחסוך עבורכם את ההליכים המשפטיים הקשים הכרוכים בגירושין, עוגמת נפש ועלויות [...]

 • רופא גירושין

  כמה שווה מוניטין של רופא בעת גירושין?

  מוניטין של רופא בגירושין כידוע רופאים רבים נוהגים לעבוד במקביל הן כעצמאים והן כשכירים כך למשל, רופא מומחה, יכול לעבוד בבית חולים, לעבוד בקופת חולים ובנוסף לנהל מרפאה פרטית או שתיים בבעלותו או בבעלות [...]

 • ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

  הדרך המהירה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

  רוצה לצאת עם הילדים לטיול בחו"ל אך גילית בדקה ה-90 כי בת או בן הזוג לשעבר הוציא צו עיכוב יציאה מהארץ? עורכת הדין לוסי מאיר מסבירה כיצד ניתן לפעול בדרך המהירה ביותר על מנת [...]

 • הסכם חלוקת עיזבון - מה הדין?

  הסכם חלוקת עיזבון – מה הדין?

  הסכם חלוקת עיזבון - צוואות וירושות דיני הצוואות והירושות, הינם רובד חשוב וניכר בדיני המשפחה. העיסוק בצוואות וירושות נוגע לכל, ובשל היותו נושא סבוך ומורכב, מומלץ לשאוב מידע ולו הבסיסי ביותר, בכל הקשור לנושא. בבוא [...]

 • חלוקת ירושה - כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

  חלוקת ירושה – כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

  הכל על חלוקת ירושה   ענייני צוואות וירושות, יכולים לפגוש כל אדם במהלך חייו, הן על ידי כתיבת צוואה בעניינו והן כאשר קרוב אליו נפטר ומוריש לו חלק על פי ירושה או על פי צוואה. [...]

 • צוואות

  צוואות

  הכל בנושא צוואות   צוואה היא אחד המסמכים המשפטיים הנוגעים לכולנו, במסגרתה קובע כל אדם מי יירש את רכושו לאחר פטירתו. עריכת צוואה מעלה שאלות רבות כגון: באיזה שלב בחיים יש לערוך צוואה? האם גם [...]