פנה/י אלינו להליכי גישור
עם מגשרת מוסמכת ומנוסה!

לעורכת הדין לוסי מאיר, מיומנות מיוחדת בהליכי גישור בין בני המשפחה

פנה/י אלינו לייעוץ אישי!

מדוע כדאי לפנות להליך גישור וכיצד הוא מתבצע

הליך הגישור

גישור הינו הליך המאפשר לצדדים לסכסוך משפטי כלשהו להגיע להסכם ביניהם לצורך יישוב הסכסוך, וזאת מחוץ לכתלי בית המשפט.

יתרונותיו של הליך הגישור לעומת ניהול תיק בבית המשפט הינם רבים ומגוונים.

ראשית, בעוד מטרת ההליך בבית המשפט הינה בד"כ להכריע בין העמדות המתנגשות של הצדדים, תוך העדפת אחת מהן על פני השניה, אזי מטרת הליך הגישור הינה דווקא לגשר בין העמדות הללו, באופן שיביא את הצדדים לפתרון אשר מוסכם על שניהם, ומבלי להעדיף עמדה כזו או אחרת.

בדרך זו ניתן להגיע לפתרון הסכסוך באופן שיהיה מקובל על שני הצדדים, ומבלי שמי מהם יחוש כי זכויותיו קופחו בדרך כלשהי.

פתרון מוסכם כזה גם אמור בד"כ ומטבע הדברים להבטיח את סיום הסכסוך בין הצדדים, מבלי שהם יגררו להגשת ערעורים בפני ערכאות גבוהות יותר.

בנוסף, אופן ניהול הליך הגישור מאפשר ליישב את הסכסוך בין הצדדים בדרך שהינה קלה, פשוטה, זולה, ומהירה בהרבה משל ההליך המשפטי. שכן, ההליך המשפטי כרוך לא פעם בניהול ממושך, ארוך, יקר ומייגע של תיק בית המשפט, תוך תשלום שכ"ט נכבד לעוה"ד, ובזבוז רב של כספים נוספים, זמן יקר ואנרגיה נפשית.

לעומת זאת, הליך הגישור הינו הליך מהיר וזול בהרבה, מאחר והוא כרוך בקיום פגישות ספורות בלבד בד"כ, כאשר שכ"ט המגשר מתחלק שווה בשווה בין הצדדים.

המדובר גם בהליך בלתי פורמאלי, מאחר והוא פטור מסדרי הדין והראיות אשר חלים על ההליך המשפטי. כתוצאה מכך ניתן להגיע לפתרונות יצירתיים וגמישים אשר חורגים מהוראות החוק היבש, בשעה ששופטי בתי המשפט כבולים בפסיקתם להוראות החוק וההלכה.

בנוסף, המדובר בהליך וולונטארי, אשר אינו מחייב את הצדדים, אלא עד לאחר חתימתם על הסכם הגישור. כלומר, כל אחד מהצדדים רשאי בכל שלב במהלך הגישור להודיע כי הוא איננו מעוניין עוד להמשיך בהליך הגישור, ולפנות לבית המשפט, בין אם לצורך נקיטת הליך משפטי, ובין אם לצורך המשך הליך משפטי שננקט כבר.

במקרה כזה יש לזכור כי הליך הגישור הינו חסוי, ועל כן במידה והליך הגישור מופסק לצורך העברת התיק לבית המשפט, לא ניתן לחשוף בפני בית המשפט מידע שנמסר במהלך הגישור. כמובן שגם מאפיין זה מבטיח כי הליך הגישור יתנהל באופן פתוח ובלתי מחייב.

יתרונות הליך הגישור בהקשר של סכסוכים משפחתיים

באופן כללי, הליך הגישור הינו הליך המתאים ליישוב כל סוג של סכסוך משפטי.

יחד עם זאת, מומלץ להיעזר בהליך זה במיוחד כאשר מדובר בסכסוכים הקשורים לדיני משפחה, כגון מאבקי ירושה או תיקי גירושין, מאחר ויתרונותיו היחסיים באים ליתר ביטוי בסכסוכים אלו, כפי שיובהר להלן.

מטבע הדברים, סכסוכי משפחה הינם לא פעם סכסוכים שטעונים ברגשות שליליים עזים. עקב כך סכסוכים אלו הופכים לעתים קרובות לסכסוכים רגישים ובעייתיים ביותר, אשר נוטים להתלקח ולהעמיק את התהום הפעורה בין הצדדים, וזאת באופן אשר מכביד מאד על האפשרות ליישבם במסגרת הפורמאלית הנוקשה של ניהול תיק בבית המשפט.

ואם לא די בכך, אזי כאשר יישוב סכסוכים אלו מתנהל בבתי המשפט, נוטים הצדדים לעתים להסלים ולדרדר עוד יותר את היחסים ביניהם על ידי נקיטת מעשים לא מכובדים כגון הגשת תלונות שווא במשטרה, וזאת ממניעי נקמה, עלבון, פגיעה רגשית, וכד'.

לעומת זאת, כאשר הסכסוך מיושב במסגרת הליך הגישור, הצדדים מצווים ומשתדלים להתנהג בצורה תרבותית זה כלפי זה, תוך שמירה הדדית על כללי הנימוס והכבוד. כתוצאה מכך, הם משקיעים את מירב האנרגיה שלהם בנסיון להגיע לפשרה מוסכמת ביניהם, וממילא נמנעים מלנקוט בצעדים אגרסיביים מיותרים זה כלפי זה.

יתרה מכך: הליך הגישור מאפשר לצדדים להביע את עמדותיהם בצורה חופשית וגלויה, תוך פתחון הלב, ובאופן שמסייע להם לא פעם לפרוק את כל המתחים והתסכולים הקיימים ביניהם.

כתוצאה מכך עשוי הליך הגישור לא רק ליישב את הסכסוך בין הצדדים, אלא אף להביא לשיקום היחסים ביניהם, באופן שיאפשר להם לתקשר ולקיים יחסים תקינים גם לאחר סיום ההליך. דבר זה נחוץ במיוחד כאשר המדובר בתיקי גירושין בהם יש לצדדים ילדים משותפים.

כיצד מתנהל הליך הגישור

הפניה להליך של גישור משפחתי יכולה להתקיים בטרם פנו הצדדים לבית המשפט, או לאחר שהצדדים כבר פנו לבית המשפט, ועם זאת הם הגיעו למסקנה כי הם מעדיפים לנסות ליישב את הסכסוך ביניהם באופן מהיר, ומחוץ לכתלי בית המשפט.

פניה זו יכולה להתבצע ביוזמת הצדדים עצמם, ובמידה והסכסוך כבר עבר לבית המשפט, גם ביוזמת בית המשפט עצמו.

במסגרת הליך הגישור, מקיים המגשר מספר פגישות ספורות עם הצדדים. בתחילה, המגשר מקיים בד"כ שיחה ראשונית בנוכחות שני הצדדים יחדיו, במטרה לשמוע במשותף את עמדותיהם, ולברר את מידת נכונותם להגיע לפשרה מוסכמת במסגרת הליך הגישור.

לאחר מכן מקיים המגשר פגישות נפרדות עם כל אחד מהצדדים, על מנת לאפשר להם להשמיע את עמדותיהם באופן פתוח וגלוי, וללא חשש שהצד השני ישמע אותם. לבסוף שוב מקיים המגשר פגישה בנוכחות שני הצדדים, אך הפעם במטרה לגשר על עמדותיהם היריבות, ולהגיע לפתרון מוסכם המקובל על שניהם באופן מלא.

מטבע הדברים, שלב זה הינו השלב המורכב והמאתגר ביותר במסגרת הגישור, ועל כן חשוב שהוא ינוהל ע"י מגשר מנוסה, רגיש, ובעל כישורים לניהול מו"מ.

לפיכך, מגשר טוב בדיני משפחה, איננו רק בעל הידע המשפטי והנסיון המקצועי בתחום זה, אלא עליו להיות בנוסף גם סבלני מאד, רגיש וקשוב, הואיל ועליו לדעת כיצד לגשר בין הצדדים, להרגיע ולפשר ביניהם בקור רוח ובשיקול דעת, גם ובמיוחד כאשר הם נקלעים לויכוחים סוערים ולהטחת האשמות זה בזה.

בשלב האחרון, מנסח המגשר את ההסכם שהתקבל בין הצדדים, כגון הסכם גירושין וחלוקת ממון. לאחר חתימת הצדדים עליו, יוגש ההסכם לאישור בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, ולקבלת תוקף של פסק דין.

אשמח לסייע גם לך. לחצ/י כאן לפנייה מהירה וייעוץ אישי

תחומי ההתמחות שלנו:

סמל גירושין

התמחות מיוחדת בייצוג צדדים להליכי גירושין, תוך הקפדה על תכנון אסטרטגיה פרטנית וליווי אישי עד לתום ההליכים…

סמל חלוקת רכוש

ייעוץ וליווי משפטי בהליכים לצורך חלוקת רכוש בין בני זוג שנפרדו, בהסכמה או באמצעות בית המשפט…

סמל צוואות

בעת ניסוח צוואה נדרשת מאיתנו אחריות גדולה כלפי המצווה והשארים. ניסוח צוואה מדוייק ימנע מאבקים בעתיד…

סמל גישור

עו"ד לוסי מאיר הנה מגשרת מוסמכת בעלת ניסיון והתמחות בהליכי גישור בין בני זוג כאלטרנטיבה למאבקי גירושין…

סמל הסכמים

דיני המשפחה מציגים אתגרים רבים בכל הנוגע לניסוח הסכמים משפטיים מורכבים מסוגים רבים ולמטרות מגוונות…

סמל משמורת

הילדים חשובים יותר מהכל – זאת לא רק סיסמא אלא דרך חיים. אנחנו כאן על מנת לשמור על האינטרסים שלך…

סמל מזונות

בין אם המדובר על מזונות ילדים ו/או מזונות אישה, לפני או לאחר הליכי הגירושין, לעו"ד לוסי מאיר ידע וניסיון נרחב בתחום…

סמל ידועים בציבור

רוצה לקבל הכרה בזכויות של ידועים בציבור? למשרדנו ניסיון רב בטיפול אפקטיבי בזכויות של ידועים בציבור…

סמל אפוטרופסות

משרדה של עו"ד לוסי מאיר מתמחה בטיפול משפטי מהיר ואפקטיבי לצורך מינוי אפוטרופוס על פי דין…

לקוחות ממליצים:

"זר לא יבין את התהליך הקשה, מלבד מי שעבר גירושין…לצד מקצוענות ראויה להתפעלות היית לי לעוגן בים סוער… אני משוכנע ומודע מה הייתה תרומתך עבורי ועבור ילדי כאשת מקצוע מהשורה הראשונה"
י.א – מרץ 2015
"אני רוצה להודות לך על הטיפול המסור ומקצועי בתביעה שהגשתי נגד בן זוג לשעבר…אני ובתי מודות לך מקרב לב על התוצאה המצוינת שהגעת אליה בביהמ"ש"
ר.ל – אפריל 2015
"אני באופן אישי רוצה להעניק לך הוקרה ומלוא הערכה ולהודות לך על הטיפול המקצועי על ההקשבה והסבלנות, על מהירות התגובה, על המסירות וההקרבה לנתינת השירות"
א.פ – אוקטובר 2014
לקוחות ממליצים

צור/צרי איתנו קשר
מלא/י פרטים לקבלת ייעוץ אישי מהיר:

 • גישור בהליך גירושין

  גישור בהליך גירושין: גשר של תקשורת ביניכם

  גישור בהליך גירושין למה לבנות חומה שמפרידה בין אנשים כשאפשר בפחות תקציב ועוגמת נפש לבנות גשר שמחבר בין אנשים? בהליך הגישור לא רק שנחסוך עבורכם את ההליכים המשפטיים הקשים הכרוכים בגירושין, עוגמת נפש ועלויות [...]

 • רופא גירושין

  כמה שווה מוניטין של רופא בעת גירושין?

  מוניטין של רופא בגירושין כידוע רופאים רבים נוהגים לעבוד במקביל הן כעצמאים והן כשכירים כך למשל, רופא מומחה, יכול לעבוד בבית חולים, לעבוד בקופת חולים ובנוסף לנהל מרפאה פרטית או שתיים בבעלותו או בבעלות [...]

 • ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

  הדרך המהירה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

  רוצה לצאת עם הילדים לטיול בחו"ל אך גילית בדקה ה-90 כי בת או בן הזוג לשעבר הוציא צו עיכוב יציאה מהארץ? עורכת הדין לוסי מאיר מסבירה כיצד ניתן לפעול בדרך המהירה ביותר על מנת [...]

 • הסכם חלוקת עיזבון - מה הדין?

  הסכם חלוקת עיזבון – מה הדין?

  הסכם חלוקת עיזבון - צוואות וירושות דיני הצוואות והירושות, הינם רובד חשוב וניכר בדיני המשפחה. העיסוק בצוואות וירושות נוגע לכל, ובשל היותו נושא סבוך ומורכב, מומלץ לשאוב מידע ולו הבסיסי ביותר, בכל הקשור לנושא. בבוא [...]

 • חלוקת ירושה - כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

  חלוקת ירושה – כיצד עושים זאת ומה חשוב לדעת?

  הכל על חלוקת ירושה   ענייני צוואות וירושות, יכולים לפגוש כל אדם במהלך חייו, הן על ידי כתיבת צוואה בעניינו והן כאשר קרוב אליו נפטר ומוריש לו חלק על פי ירושה או על פי צוואה. [...]

 • צוואות

  צוואות

  הכל בנושא צוואות   צוואה היא אחד המסמכים המשפטיים הנוגעים לכולנו, במסגרתה קובע כל אדם מי יירש את רכושו לאחר פטירתו. עריכת צוואה מעלה שאלות רבות כגון: באיזה שלב בחיים יש לערוך צוואה? האם גם [...]