אחוזי הצלחה גבוהים בסיום בהסכם גירושין

ניסוח הסכם גירושין מפורט ומקצועי
 • בשנת 2021 הובלנו 82% מלקוחותינו לסיום פרק הנישואין בהסכם גירושין
 • חלקם (לא כולם, עדיין..) בלי תביעות בכלל
 • מספר חסר תקדים! תבדקו אותנו!
 • אם גם את/ה רוצים להיות באחוזי ההצלחה האלו
 • אם גם את/ה רוצים הליך גירושין במינימום זמן מקסימום הצלחה – כלכלית ונפשית
 • אנחנו כאן להוביל אותך לשם!
 • חשוב להבין – הסכם גירושין אינו אומר שאנחנו לא נאבקות על הזכויות שלך, נאבקות!! לא פשוט להגיע להסכם גירושין (הרבה יותר קל להגיש תביעות) אבל בסוף במיומנות שצברנו ב18 שנים של ייצוג בהליכי גירושין – זאת התוצאה
 • מובטח לכם – אתם תאמרו לנו תודה! 
 • על שהוצאנו אתכם במינימום צלקות נפשיות. אתכם, את הילדים שלכם! דור ההמשך החשוב
 • זה המצווה שלנו
 • זאת השליחות שלנו!

הכל בנושא ניסוח הסכם גירושין

הסכם גירושין מכיל עולם ומלואו, ולמעשה צופה פני עתיד (לעתים לשנים רבות). עורכת הדין לוסי מאיר מסבירה על חשיבותו הרבה של הסכם גירושין ולמה כדאי לשים לב.

הסכם גירושין הינו הדרך האופטימלית לסיים את פרק הנישואין ולהמשיך הלאה במינימום נזק כלכלי ונפשי. הסכם גירושין יכול להיות מנוסח לבני הזוג בכל שלב: בני זוג יכולים לחתום על הסכם גירושין לאחר שהגיעו ביניהם להסכמות, לאחר הליך של גישור, לאחר שהוגשו תביעות ו/או לאחר שהתקיימו מספר דיונים.

ישנם בני זוג שגם לאחר מאבקים של שנים מחליטים בסופו של יום לסיים את מאבקיהם בהסכם.

אם כן, ניתן לגבש הסכם גירושין כולל בכל שלב של הליכי הגירושין. העיתוי חשוב, אך הבשלות להסכם חשובה לא פחות. הסכם גירושין נועד להסדיר את כל העניינים הנוגעים לחיי הנישואין.

 

הסוגיות המרכזיות שידונו במרבית הסכמי הגירושין

 • פרק הסכמת הצדדים לגירושין, התחייבות הצדדים לשיתוף פעולה בהליכי הגט וסידור הגט, הסדר בעניין הכתובה וכיו"ב.
 • פרק מזונות הילדים או מזונות האישה. פרק זה יכלול את סכום מזונות הילדים שנקבע, כולל או לא כולל מדור, את החיוב עד גיל 18 או עד סיום הלימודים (המאוחר מבניהם), את החיוב מגיל 18- 21 או עד סיום שירות סדיר (המאוחר מבניהם), הצמדת המזונות למדד הידוע ביום אישור ההסכם, ככל שנקבע מזונות או פיצוי לאישה, תקופת הפיצוי, גובהו וכיו"ב, תאריך שילום המזונות בכל חודש ואופן התשלום, נשיאת הצדדים בחלקים שווים בהוצאות רפואיות ו/או בכל הוצאה אחרת שקבעו הצדדים.
 • פרק המשמורת וזמני השהייה של כל אחד מההורים עם הילדים. רצוי שפרק זה יציין כי שני ההורים מהווים אפוטרופוס של הילדים בכל מקרה, ואת הסכמות והתחייבויות ההורים לשיתוף פעולה והעברת מידע באופן מלא על הילדים, חייהם, שינויים בחייהם, צרכיהם החינוכיים וכיו"ב. פרק זה יכול לכלול הסכמות בדבר מקום מגוריהם של הילדים, הוצאת הילדים לחו"ל וכיו"ב.
 • פרק חלוקת הרכוש – לרבות נכסי מקרקעין כגון בתים, שטחי אדמה, דירות, תכניות חסכון, קופות גמל, ניירות ערך, תכולת הבית או חפצים אחרים הנמצאים בבעלות אחד מבני הזוג, בעלות על עסק מניות בחברה או עסק פרטי, חובות של עסק, חובות פרטיים לעומת חובות משותפים, מוניטין עסקי ו/או אישי, זכויות סוציאליות לרבות: פנסיה, ביטוח מנהלים, ביטוח חיים, ביטוח סוציאלי ועוד. כמו כן, יש להתייחס לחשבונות הבנק השונים: הפרטיים ע"ש כל אחד מבני הזוג, המשותפים, העסקיים וכיו"ב. יש להתייחס גם לרכבים בבעלות בני הזוג.
 • פרק ההוראות הכלליות ואישור ההסכם. בפרק זה יסכימו הצדדים ויאשרו את ההסכם, תוך הצהרה כי אין להם עוד תביעות מעבר לאמור בהסכם. הצדדים יצהירו כי הבינו את ההסכם ואת משמעותו ותוצאותיו וכי הם חותמים עליו מרצונם הטוב והחופשי ויבקשו לאשר ההסכם ולתת לו תוקף של פסק דין.

מדוע ניסוח הסכם גירושין הינו כה חשוב?

אין לזלזל בניסוחו של הסכם גירושין, שכן על הניסוח לכלול את כל הנושאים השנויים במחלוקת באופן שלא יוביל מיד לחזרה מהרצון להגיע להסכמה ולפנות להליכים משפטיים. בנוסף, הסכם גירושין אמור לצפות את פני העתיד ולמנוע פניות עתידיות לבית המשפט לענייני משפחה.

על ההסכם להיות מובן לצדדים ולכולי עלמא. עליו להיות ברור, מדויק וחד משמעי, באופן שאינו מצריך פרשנות כזו או אחרת. עליו להיות ניתן לביצוע בהוצאה לפועל.

מילים מורכבות או מסובכות שאינן שגורות בפי הצדדים יביאו בעתיד לטענות כגון "לא הבנתי". תמיד קיימת אפשרות להגיש תביעה לביטול הסכם בעילות שונות כגון: עושק, הפרת הסכם, הטעייה, מרמה וכיו"ב.

טענה כגון "לא הבנתי" יכולה גם היא להוביל להגשת תביעה לביטול הסכם. הדבר מיותר, ולכן יש לשים דגש על ניסוח הסכם הגירושין.

קראו בהרחבה: על ביטול הסכם גירושין

 

אישור הסכם גירושין

הסכם גירושין מחייב אישורו, הסכם שלא אושר בבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני הינו חסר תוקף, ולמעשה אינו מחייב את הצדדים החתומים עליו.

ייטב כי הסכם גירושין יכלול הוראות והסכמות העומדות בהלימה אחת עם החוק, הפסיקה והנהוג והמקובל, והכי חשוב – בהלימה אחת עם טובת הקטינים. הוראותיו חייבות להיות בתלם המוסרי והחוקי. הסכם אשר ינגוד את תקנת הציבור ו/או יהא בלתי סביר בסכום המזונות (גבוה או נמוך), או שיהיה בניגוד לטובת הילדים – ייתכן ולא יאושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

לסיכום:

אם החלטתם, בכל שלב שהוא, כי הנכם חפצים בהסכם גירושין, החשיבות בנטילת ייצוג של עו"ד מקצועי, מיומן ומנוסה בתחום דיני המשפחה הינה מכרעת.

רק עו"ד העוסק בתחום מידי יום ביומו יוכל לצפות סיטואציות אשר עשויות להתפתח בעתיד לכדי מחלוקת. עו"ד אשר ישכיל לעלות את הסיטואציה על הכתב, עשוי בכך להשיג יתרון ללקוחותיו ולמנוע הגעה בעתיד לבית המשפט.

רק עו"ד שעוסק בתחום מידי יום ביומו ורכש ניסיון רב בניהול מו"מ בתיקי משפחה, יצליח לגשר על הפערים בין הצדדים ולהוביל דרך של פשרה, תוך איזון בין האינטרסים השונים, שסופה בחתימה על הסכם להבדיל מ "שבירת כל הכלים".

אהבתם? שתפו...

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

תוכן עניינים

מעוניינים בפגישת ייעוץ ? מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם.

דילוג לתוכן